Yatırım yapmaya başla!

Apple Music için İnternet Tarayıcıları ile Erişilen Platform Geliştirildi

Apple Music uygulamasına uzun zamandır beklenen bir özellik geldi. Uygulama artık internet tarayıcıları aracılığı ile kullanılabilecek.
Apple Music için İnternet Tarayıcıları ile Erişilen Platform Geliştirildi

İnternet ve akıllı telefon kullanımı artık hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiş durumda. Bu değişim insanların alışkanlıklarında da yeni kapıların aralanmasını sağıyor. Son dönemde çevrimiçi yayın servisleri ile görsel ve sesli içeriklere erişim imkanı buluyoruz. Bu yayın servisleri arasında dijital müzik uygulamaları büyük ilgi görüyor. Spotify, Apple Music, Deezer, Fizy gibi pek çok çevrimiçi müzik uygulaması milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Bu uygulamalar arasında İsveç merkezli dijital müzik servisi Spotify’ın başı çektiğini söyleyebiliriz. Şirket 230 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile devasa bir platforma sahip. Spotify’ın en büyük rakibi ise Apple Music olmakta. Dünya genelinde Apple Music, Spotify’a göre daha geride olsa da ABD pazarında rakibini geride bırakmış durumda. Apple Music’in uzun zamandır dile getirilen bir eksikliği ise artık gideriliyor. Uygulamanın web tarayıcıları üzerinden erişilen bir masaüstü platformu kullanıma sunuldu.

Apple Music Tarayıcılara Geldi

Apple Music Tarayıcılara Geldi

Apple Music uygulaması iOS ve Android işletim sistemleri başta olmak üzere masaüstünden iTunes yardımı ile kullanılabiliyor. Windows ve macOS kullanıcıları Apple Music deneyiminden faydalanmak için bilgisayarlarına iTunes kurmaları gerekiyor. Masaüstünde kullanılacak doğrudan bir uygulama olmaması nedeniyle Apple Music kullanıcıları tarafından uzun süredir eleştiri alıyordu. Ancak yeni hizmet ile artık iTunes kurma zorunluluğu ortadan kalkmış olacak.

Apple Music’in web tarayıcılarından erişilebilen bir masaüstü platformu kullanıma sunuldu. Uygulama beta sürümü olarak tarayıcıdan kullanıma açılmış durumda. Bilindiği üzere Spotify masaüstü uygulamasının yanı sıra web tarayıcıları üzerinden de aynı deneyimi kullanıcılarının önüne koyuyor. Apple Music’te bu eksiklik uzun zamandır göze çarpıyordu.

Tarayıcı sürümünde ‘Sizin için, ‘Keşfet’, ‘Radyo’ seçenekleri iler beraber çalma listeleri, öneriler gibi yoğun olarak kullanılan pek çok uygulamaya yer verildi. Teknoloji devi yeni platformunu kullanıma sundu ve kullanıcılarına ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Ücretsiz deneme ile tarayıcı sürümünü test eden kullanıcılar dilerlerse daha sonra abone olarak bu deneyimi yaşamaya devam edebilecek.

Apple Music Geniş Kitleye Yayılıyor

Apple Music Geniş Kitleye Yayılıyor

Günümüzde dijital uygulamaların ağırlıklı olarak akıllı telefonlar aracılığı ile kullanıldığını söyleyebiliriz. Ancak masaüstü üzerinden de bu uygulamaların kullanım gereksinimi yadsınamaz. Apple Music, tarayıcı sürümü ile şüphesiz daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşacaktır. Şirketin Spotify ile arasındaki farkı kapatmak adına yeni kullanıcılara erişimesi gerekiyor. ilk aşamada iOS, Android ve Mac ürünlerinde Apple Music’in web sürümüne dair bir girişe verilmedi.

Ancak Apple’ın önümüzdeki günlerde web platformuna özel bir üyelik sistemi getirmesi bekleniyor. Son dönemde Apple’ın dijital hizmetlere ağırlık verdiğine tanık oluyoruz. Özellikle Apple Music ve Apple TV uygulamalarının daha fazla kullanılmasını isteyen teknoloji devi, bu alanda yeni adımlar atmaktan çekinmiyor. Yeni sunulan Apple Music’in tarayıcı sayfasına buradan ulaşabilir ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum