Yatırım yapmaya başla!

Apple Music Kullanıcılara Popüler Şarkıların Olduğu Günlük Çalma Listesi Sunacak

Dijital müzik uygulaması Apple Music’te kullanıcılara Günlük Yeni Müzik adı verilen çalma listeleri sunulacak.
Apple Music Kullanıcılara Popüler Şarkıların Olduğu Günlük Çalma Listesi Sunacak

Müzik dinleyicileri için son dönemde çevrimiçi platformlar hayatımıza girdi ve kullanım oranı her geçen gün daha da artmaya devam ediyor. Aylık ücret ile Premium abone olunan ve neredeyse tüm müziklere tek bir platformdan erişim imkanı sağlayan uygulamalar her geçen gün yeni özellikler ile donatılıyor. Çevrimiçi müzik pazarında en büyük pay bilindiği üzere Spotify’ın. İsveç merkezli müzik uygulamasının en büyük rakibi ise Apple Music olmakta.

ABD merkezli müzik uygulaması rakibi ile arasındaki farkı kapatmak adına yeni özellikler ve kampanyalar düzenliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yeni abone olanlar için ücretsiz deneme süresini aşağı çekerek eleştirilerin hedefi olmuştu. Dünya genelinde Spotify’ın gerisinde olmasına rağmen ABD pazarında Apple Music’in kullanım oranı daha fazla. Popüler uygulama kullanıcılarının beğenisini kazanacağı yeni bir özelliği sundu.

Günlük Yeni Müzik Listesi Sunulacak

Günlük Yeni Müzik Listesi Sunulacak

Çevrimiçi müzik uygulamalarını kullananlar için hazırlanan çalma listeleri oldukça ilgi görüyor. Apple Music ise bu doğrultuda yeni bir özelliği sundu. Şirket ‘Günlük Yeni Müzik’ adını verdiği yeni çalma listeleri bölümünü geliştirdi. Apple’ın yeni çalma listesi ile ilgili açıklamasında “asla uyumayan,asla kaçırmamanız gereken yeni şarkılarla güncellenen günlük çalma listesi” ifadesine ye veriyor.

Popüler trende uygun olarak Apple bu listeyi sürekli güncelleyecek ve kullanıcılar için sevilen şarkıları bir araya toplayacak. Çalma listesinin sürekli güncellenmesi kullanıcılar için interaktif bir deneyim anlamına geliyor. Kullanıma sunulan listede ilk olarak dünya trendinde en tepede olan şarkılara yer verildi. Benzer bir özellik Spotify’da da mevcut. Apple Music’in bu uygulaması ile Spotify’ın kendi hazırladığı çalma listelerinden esilendiğini söylemek mümkün.

Apple Music Spotify’ın Çalma Listelerine Rakip Oluyor

Apple Music Spotify’ın Çalma Listelerine Rakip Oluyor

Bilindiği üzere piyasada pek çok müzik uygulaması mevcut ancak Spotify’ın karşısında en dişli rakip olarak Apple Music görünüyor. Uygulamaya gelen son güncelleme Spotify’ın uzun süredir sunmakta olduğu bir özellik. Spotify bilindiği üzere her gün altı adet Daily Mix adı alında çalma listeleri yayınlıyor. Bununla beraber Haftalık Keşif adı altında ayrı bir çalma listesi daha sunuluyor.

Hatta şirket geçtiğimiz günlerde haberler ile müzikleri bir araya topladığı Your Daily Drive adlı yeni bir liste biçimini test etmeye başladığını duyurmuştu. Apple’ın bünyesinde bulunan Shazam’a ise Discovery Top 50 gibi listeler ile sanatçıları keşfetmek mümkün oluyor. Bununla beraber Apple Music’te arkadaşların ortak müzik dinlediği Friends Mix listesi mevcut.

Son olarak yayınlanan günlük çalma listesi ise dünya genelinde en popüler şarkıların bir araya toplandığı özel bir liste olacak. Kullanıcılar bu listeyi kitaplık bölümlerine kaydederek kullanabilirler. Apple Music tarafından bu liste her gün otomatik olarak güncellenecek .

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum