Yatırım yapmaya başla!

Apple Music Arka Planda Yüksek Batarya Tüketimi ile Gündeme Geldi

Apple’ın müzik servisinin iPhone’ların bataryasını olağandan fazla tükettiği iddia ediliyor.
Apple Music Arka Planda Yüksek Batarya Tüketimi ile Gündeme Geldi

Mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber dijital uygulamalar kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Özellikle müzik servisler her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Spotify, Apple Music, Deezer ve YouTube Music gibi uygulamaların başlıca müzik servisleri olarak öne çıktığını söyleyebiliriz. Bu pazarda Spotify’ın rakiplerine karşı büyük bir üstünlüğü söz konusu.

İsveçli müzik servisinin karşısındaki en güçlü rakip ise Apple Music olmakta. ABD’li şirket iPhone modellerinde uygulamayı yüklü olarak kullanıcılara sunuyor. Teknoloji devi müzik servisindeki kullanıcı sayısını artırmak adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Ancak son günlerde uygulama farklı bir sorun ile gündeme geldi.

Pek çok kişi Apple Music’in olağandan daha fazla güç tükettiğini belirtiyor. Reddit’te ve Apple’ın destek forumlarında bu konuyla ilgili çok sayıda şikayetin olduğu görülüyor. Sorunun son iOS güncellemesinden kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Apple Music Batarya Tüketimi ile Gündemde

Apple Music Batarya Tüketimi ile Gündemde

Şikayetler incelendiğinde kullanıcıların büyük bölümünün iOS 13.5.1 sürümünü kullandığı görülüyor. Pek çok kullanıcının belirttiğine göre Apple Music arka planda iPhone’ların bataryasını hızla tüketiyor. Bu oranın arka planda yüzde 95’e kadar çıktığı iddia ediliyor.

Bir kullanıcı belirttiği şikayetinde, “Birkaç gün önce yeni iPhone 11 aldım ve bataryam çok hızlı dibe iniyor. Apple Müzik uygulamasını kullanmadım bile ama arka planda 18 saat boyunca çalışmış ve bataryamın %95’ini tüketmiş gözüküyor. Ayrıca telefonum bu yüzden de çok ısınıyor. Bu yüzden yeni telefonumun bataryası ölecek diye endişeleniyorum.” ifadelerine yer verdi.

Özellikle son iOS güncellemesi ile beraber şikayetlerde yoğun bir artış yaşandığı belirtiliyor. Sorunu işletim sisteminde ya da sunucu tarafında olabileceği tahmin ediliyor. Kullanıcı çözümleri arasında uygulamanın arka planda çalışmasını manuel olarak devre dışı bırakması yer alıyor. Ancak uygulamayı yoğun bir şekilde kullananlar için bu çözüm pek elverişli görünmüyor.

Şirketten sorunun neden yaşandığına dair herhangi bir açıklama yapılmış değil. Apple’ın önümüzdeki günlerde yayınlayacağı bir iOS güncellemesi ile sorunun çözüleceği tahmin ediliyor. iOS 13 ilk çıktığı günden bu yana pek çok sorun ile kullanıcıların başını ağrıttı. Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı iOS 14 ile bu sorunların tamamen çözülmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum