Yatırım yapmaya başla!

Apple’in Türkiye’deki Zam Kararından Müzik Uygulaması da Nasibini Aldı!

Apple Music’in Türkiye’deki fiyatlarına zam yapıldığı belirtildi. İşte detaylar…
Apple’in Türkiye’deki Zam Kararından Müzik Uygulaması da Nasibini Aldı!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Apple, Türkiye başta olmak üzere bazı ülkelerde vergi uygulamalarından ötürü uygulamalarında zam yapma kararı almıştı. Teknoloji devi Apple, uygulamalarında ve bu uygulamalar üzerinden yapılan satışlarda Türkiye’de %18’lik bir fiyat artışına gideceğini açıklamıştı.

Henüz bu gelişme sıcaklığını korurken firma abonelerine yeni bir zammın habercisi olacak mesaj gönderdi. Mesajı okuyan aboneler önümüzdeki günlerde Apple Music’in fiyatında artışa gidileceğini öğrenmiş oldu.

İşte Apple Music’in Abonelik Fiyatları

Apple’in uygulama mağazasındaki ürünleri için almış olduğu zam kararından sonra müzik uygulamasındaki fiyat artışı da kullanıcıların keyfini kaçıracak. Firma göndermiş olduğu mesajda hem yıllık abonelik hem de aylık abonelik ücretlerinde 25 Şubat tarihinden itibaren zam yapılacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada, Apple Music uygulamasının yıllık abonelik ücretinin 139 TL’ye çıkartıldığı belirtildi. Zamdan önce uygulamanın yıllık fiyatı ise 99 TL idi. Aylık abonelik ücreti ise 9.99 TL’den 13.99 TL’ye artmış olacak. Aile paketi ise 6 TL zam ile 20.99 TL üzerinden satışa sunulacak.

Fiyatlar Spotify ile Aynı Seviyede

Apple yapmış olduğu bu fiyat artışı ile geçtiğimiz yılın başında fiyatlarına zam yapmış olan rakibi Spotify ile aynı seviyeye gelmiş oldu. Aylık abonelik ücretlerinde durum böyle olsa da yıllık abonelik ücretlerinde Apple hala avantajlı durumda. Spotify’ın yıllık abonelik ücreti 167,85 TL olarak karşımıza çıkıyor.

İki rakip müzik uygulamasının milyonlarca rakibi olmasına rağmen Apple Music, Spotify’ın çok gerisinde kalmış durumda. Bugüne kadar Spotify’a göre daha avantajlı fiyatlara sahip olan Apple Music’in 30 milyonu aşkın abonesi bulunurken Spotify’ın abone sayısı 70 milyonu aşmış durumda. Son zam kararından sonra Apple’in rakibi karşısında işinin daha da zor olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum