Yatırım yapmaya başla!

Apple Music Ulaştığı Abone Sayısını Açıkladı!

Apple Music son olarak açıkladığı ücretli abone sayısıyla kendi rekorunu kırmayı başardı. İşte detaylar…
Apple Music Ulaştığı Abone Sayısını Açıkladı!

En büyük rakibi Spotify ile beraber dünyanın önde gelen müzik platformu olan Apple Music, her geçen gün abone sayısını arttırmaya devam ediyor. Açıklanan artışlar ile Spotify ile arasındaki farkı kapatmaya başlasa da önünde epey uzun bir yol olduğu görülüyor.

Son dönemdeki büyüme hızı ile Spotify’ı yerinden edip edemeyeceği konuşulan Apple Music’in açıkladığı rakamlar rekabetin kızışacağına dair sinyaller veriyor. Apple yetkilisi Eddy Cue, Şubat ayından bu yana 2 milyonluk abone artışı sağladıklarını açıkladı.

Toplam 38 Milyon Aboneye Ulaşıldı

Apple Music son dönemde gerçekleştirdiği 2 milyonluk abone artışı ile toplamda 38 milyon ücretli aboneye ulaşmış durumda. Dünyanın önde gelen müzik yayın platformu bu rakam ile kendi rekorlarına bir rekor daha katmış durumda.

Ancak hala sektördeki en büyük rakibi Spotify ile arasında büyük bir fark bulunuyor. Spotify Aralık 2017 itibariyle 71 milyon abonesi olduğunu açıklamıştı. Aradaki büyük fark kapanır mı bunu zaman gösterecek.

Spotify’a Göre Büyüme Oranı Daha Fazla

İki rakip firmanın abone sayıları arasında büyük fark olmasına rağmen, Apple Music son dönemdeki büyüme oranıyla Spotify’ı geride bırakmış durumda. Spotify yüzde 2’lik bir büyüme oranı açıklarken Apple Music’in Şubat ayı itibariyle açıkladığı büyüme oranı yüzde 5 olarak görülüyor.

Bu oranlardaki artışa başlıca sebep olarak ise Apple HomePod akıllı hoparlörünün piyasaya sürülmesi gösteriliyor. 9 Şubat’ta satışa sunulan akıllı hoparlörün Apple Music ile birlikte çalışıyor olması firmanın büyüme oranlarındaki artışta etkin rol oynadığı düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum