Yatırım yapmaya başla!

Yükselişini Sürdüren Apple Music’den Yeni “40 Milyon” Rekoru!

Spotify’ın ardından dünyanın en büyük müzik platformu olan Apple Music, ulaştığı abone sayısıyla rakibini yerinden etme yolunda ilerlediğini gösterdi. Detaylar aşağıda;
Yükselişini Sürdüren Apple Music’den Yeni “40 Milyon” Rekoru!

Geçtiğimiz günlerde halka arzı ile tüm dünyanın gündemine oturan Spotify’ın en büyük rakibi Apple Music, ulaştığı abone sayısıyla başlıkları süsledi. Zira geçtiğimiz ay 38 milyon ücretli abonesi olduğunu duyuran popüler platform, şimdi de 40 milyon barajını geçtiğini açıkladı.

Bunun yanı sıra; Oliver Schusser’ın da Apple Music ve Apple uluslararası içerik biriminin başkan yardımcılığı görevine getirildiği belirtildi. İlaveten; yeni yöneticinin Eddy Cue’ya rapor vereceği ifade edildi. Tüm bu yenilikler sektörde yankı uyandırırken Apple Music’in Spotify’ı devireceği söylentileri de haliyle yeniden ateşlendi.

Sonuçta; Eylül ayında 30 milyon aboneye ulaştığını duyuran Apple Music, şimdi de 40 milyon barajını geçtiğini açıkladı.

Apple Music 40 Milyon Barajını DuyurduVariety’nin haberinde yer alan bilgilere dayanan bu rakam, dünyanın en popüler müzik platformu Spotify’ın tahtının sallanmasına yol açtı. Nitekim yaşanan bu gelişme; sadece haftalar önce manşetlerde yer eden Apple Music’in Spotify’ı yerinden etmesine az kaldı yönündeki iddiaların gerçekleşmesinin gayet mümkün olduğunu gösterdi.

Çünkü yapılan analizlere göre Spotify Apple Music’den çok daha fazla aboneye sahip olsa da bu durumun çok yakında değişeceğine işaret ediyor.

Spotify ile Apple Music Rekabeti Nasıl SonuçlanacakÖyle ki Apple Music’in aylık artış oranı % 5’ken, Spotify’ın artış oranı % 2 ile sınırlı kalıyor. Ve söz konusu rakamlar, 2015’ten bu yana Spotify’ı yakalamaya çalışan Aple Music’in aradaki farkı hızla kapatacağını gösteriyor.

Öte yandan; 40 milyon barajını aşan Apple Music’in 70 milyon ücretli abonesi olan Spotify’ı yakalaması için biraz daha çalışması gerekiyor.

Apple Music 40 Milyon Barajına Ulaştı Çünkü rakibi çalışırken Spotify da boş boş durmuyor. Hatta daha bir gün önce Spotify’ın ücretsiz servisini yenileyeceği yönündeki haberlerle karşılaşmış, bu yenilikle abone sayısını artıracağı söne sürülmüştü.

Kısacası; dijital müzik sektörünün önde gelen iki ismi daha pek çok benzeri haberle gündeme gelecek ve aralarındaki rekabet hiç bitmeyecek gibi görünüyor diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum