Yatırım yapmaya başla!

Apple Mağazaları ABD’deki Olaylardan Nasibini Aldı

ABD’de son günlerde yaşanan yağma olayları nedeniyle ülkedeki Apple Store mağazaları da zarar gördü.
Apple Mağazaları ABD’deki Olaylardan Nasibini Aldı

Son günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nin başlıca gündemi Corona virüsü yerine yaşanan protestolar oldu. Minneapolis’te polis memuru siyahi bir vatandaşı gözaltına aldığı sırada ölümüne neden oldu. George Floyd isimli vatandaşın ölüm anı sosyal medyada kısa sürede yayıldı ve ülkede yankı uyandırdı. Son günlerde ülkede pek çok eyalette insanlar sokağa döküldü ve protesto yürüyüşlerine katıldı.

Bu durum beraberinde büyük yağma olaylarının da yaşanmasına neden oldu. Ülkede pek çok dükkan ve kamu kurumu protestocular tarafından yağmalandı ve ateşe verildi. Yaşanan bu olaylardan Apple’ın mağazaları da nasibini almış görünüyor. Sosyal medyada yer alan görüntülerde Apple Store’ların büyük zarar gördüğü ortaya çıktı.

Apple Store’lar Büyük Zarar Gördü

Apple Store’lar Büyük Zarar Gördü

Geçtiğimiz günlerde George Floyd’un başına gelen olay sonrası ABD’de olayların her geçen gün tırmandığı görülüyor. Pek çok dükkan ve iş yeri yağma olaylarına maruz kalırken, Apple Store’lar da benzer durumlar ile karşı karşıya kaldı.

Protestocuların arasına katılan yağmacılar teknoloji devinin mağazalarını adeta kullanılmaz hale getirdi.

Portland’da bulunan bir mağazanın 30 metre uzunluğundaki camları paramparça oldu ve içerideki ürünler yağmacılar tarafından çalındı. Yağmacılar iPhone, iPad ve MacBook gibi pek çok cihaza zarar verdi.

Sokaklarda yağmalanan mağazalar arasında Starbucks, Dior gibi yerlere ait dükkanlar da bulunuyor. Apple’ın zarar gören mağazaları uzun bir tadilat sürecinden geçireceği belirtiliyor.

Söz konusu dükkanlar geçici bir süreliğine kapatılmış oldu. Önümüzdeki günlerde ülkedeki protestoların seyrinin ne şekilde gelişeceği merak edilmekte.

Tim Cook’tan Protesto Açıklaması

Tim Cook’tan Protesto Açıklaması

ABD’de yaşanan protesto olayları şirketlerin yönetici kademelerini de harekete geçirmiş durumda. Apple CEO’su Tim Cook çalışanlarına gönderdiği mesajda önemli açıklamalarda bulundu. Polislerin insanlara karşı orantısız güç kullandığına ve ırksal adaletsizlik uyguladığını söyleyen Cook, şirket olarak her zaman çeşitlilikten yana olduklarının altını çizdi.

Apple CEO’su çalışanlarına gönderdiği mektupta, “Apple olarak misyonumuz insanları dünyayı daha iyi bir hale getirmek için güçlendiren teknoloji yaratmak. Bu sayede farklı ırk, cinsiyet veya inançtan insanları dünya üzerindeki tüm mağazalarımızda memnuniyetle karşıladık ve her kesimden insanı içeren bir Apple inşa etmeye çalıştık.

Ancak daha fazlasını yapmalıyız. Bugün Apple, ırk adaletsizliğine meydan okuma ve Amerikan toplumundaki en savunmasız kişilerin insan haklarını korumaya adanmış ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapıyor.” diye konuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum