Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Apple, Mağazalarındaki Üçüncü Taraf Ürün Tedarikçilerinin Şartlarını Zorlaştırıyor

Apple Store mağazaları için ürün tedariği yapan şirketlerin daha katı şartları kabul etmesi isteniyor.
Apple, Mağazalarındaki Üçüncü Taraf Ürün Tedarikçilerinin Şartlarını Zorlaştırıyor

ABD’li teknoloji devi Apple, dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Başta iPhone ve Mac modelleri olmak üzere pek çok ürün ve servisin geliştiricisi olan şirket, her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Bilindiği üzere Apple’ın dünyanın dört bir yanında mağazaları bulunuyor. Bu mağazalarda Apple imzalı ürünlerin tamamına erişmek mümkün. Diğer yandan üçüncü taraf şirketler de çeşitli aksesuarlarını bu mağazalarda satışa sunuyor.

Tabi bu ürünlerin Apple’ın kendi mağazalarında tüketiciye sunulması için belirli gereklilikleri sağlaması gerekiyor. Ortaya çıkan bir rapor teknoloji devinin son dönemde ürün tedarikçilerine daha katı şartlar sunduğunu gösteriyor.

Apple Tedarik Şartlarını Katılaştırıyor

Apple Tedarik Şartlarını Katılaştırıyor

Yayınlanan yeni bir rapor, Apple Store tedarikçilerinin ürünlerini Apple Store’larda ve Apple Online Store’da satmak için şirket tarafından daha katı şartları kabul etmeye “zorladığını” iddia ediyor. Raporda belirtilen tedarikçiler, bu yeni şartlar aracılığıyla Apple tarafından sıkıştırıldıklarını belirtiyor.

Apple , perakende ve çevrimiçi mağazaları aracılığıyla üçüncü taraf şirketler tarafından üretilen aksesuarları ve ürünleri de tüketicilere sunuyor. Bu ürünler arasında iPhone kılıfları, akıllı ev aksesuarları, Mac çevre birimleri ve daha fazlası yer alıyor. Bu ürünleri tedarik eden şirketlerin Apple’ın sunduğu şartlardan olumsuz etkilendiği belirtiliyor.

Tedarikçilere Ödeme Planı Değiştirildi

Tedarikçilere Ödeme Planı Değiştirildi

Rapor, tedarikçilerin şu anda 45 gün yerine, bir siparişin tamamlanmasının ardından ödemeleri yapılmadan önce 60 gün beklemeleri gerektiğini açıklıyor. Şirketlerin yeni bir ödeme modelini kabul etmeleri isteniyor. Yeni modele göre ürünlerin ödemesinin sevkiyat yapıldıktan sonra değil, her bir ürün tüketiciye ulaştıktan sonra yapılacağı belirtiliyor.

Raporla ilgili Apple’dan bir sözcü, “Ürünlerini Apple aracılığıyla satan birinci sınıf şirketlerle olan yakın ilişkimize derinden değer veriyoruz. Apple, satıcılara işlerini güvenilir ve kendinden emin bir şekilde büyütme yeteneği sağlamak için satılan üçüncü şahıs ürünlerinin çeşitlerini ve modellerinin yapısını düzenli olarak değerlendiriyor.” açıklamasını yaptı.

Tedarikçilerin yeni şartlar ışığında Apple ile olan sözleşmelerini sona erdirme ihtimalinin düşük olduğu belirtiliyor. Diğer yandan ürünlerin Apple Store’larda, diğer perakende ve çevrimiçi platformlara göre daha fazla görünürlük sağladığı kaydedildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum