Yatırım yapmaya başla!

Apple’dan Kapalı Olan Mağazaların Açılmasına Yönelik Resmi Açıklama Geldi

Apple’ın üst düzey yöneticisi Deidre O’Brien, kapalı olan mağazaların ne zaman açılacağına dair açıklamalarda bulundu.
Apple’dan Kapalı Olan Mağazaların Açılmasına Yönelik Resmi Açıklama Geldi

Son aylarda dünyanın bir numaralı gündem maddesi hiç kuşkusuz Koronavirüs salgını oldu. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve sonrasında tüm dünyaya yayılan virüs nedeniyle her gün binlerce insan hayatını kaybediyor. Resmi verilere göre dünya genelinde COVID-19 tanısı alan insan sayısı 3 milyonu geçmiş durumda. Bugün itibarıyla 211 bini aşkın insan ise salgına yakalandı ve hayatını kaybetti.

Virüs hiç kuşkusuz hemen her sektörü fazlasıyla olumsuz etkilemiş durumda. Şirketler çalışanlarını evlerine gönderdi ve sosyal hayat durma noktasına geldi. Bu durumdan olumsuz etkilenen şirketlerden birisi ise Apple oldu. Teknoloji devi ilk olarak Çin’deki mağazalarını kapatmıştı. Salgının dünya genelinde yayılması ile beraber şirket tüm mağazalarını kapatma kararı almıştı.

Çin’de virüsün kontrol altına alınması sonrası Apple, ülkedeki mağazalarını açmıştı Geçtiğimiz günlerde ise Güney Kore’deki Apple Store mağazaları açılmıştı. Dünyanın geri kalanındaki Apple Store’lar ise halen kapalı durumda. Bir şirket yöneticisi ise Mayıs ayı içerisinde kapalı olan mağazaların açılabileceğini söyledi.

Apple Mağazaları Açma Hazırlığında

Apple Mağazaları Açma Hazırlığında

ABD’li teknoloji devi Apple, mağazaların da kapalı olması ile beraber ürün satışlarında büyük darbe yedi. Şirket daha önce yılın ikinci çeyrek tahminlerini aşağı çektiğini duyurdu. Diğer yandan son olarak iPhone 12 modellerinin üretiminin gecikeceğine dair iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Daha önce yer alan haberlerde şirketin Mayıs ayı içerisinde ABD’deki mağazalarını açmaya başlayacağı iddia edilmişti. Son olarak Apple’ın perakende bölümünden sorumlu başkan yardımcısı Deidre O’Brien, mağazaların durumu hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

O’Brien’e göre kapalı durumda olan pek çok Apple Store, Mayıs ayı itibarıyla açılmaya başlayabilir. Yönetici tarafından yapılan haftalık bilgilendirme yazısında, “Her konumdaki sağlık durumunu analiz etmeye devam ediyoruz. Beklentim mayıs ayı içinde birçok mağazayı kullanıcılara açacağımız yönünde.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada sadece Mayıs ayı ibaresi geçiyor. Ayın hangi günlerinde mağazaların açılacağına dair bir açıklama yapılmadı.

Haziran Ayında Tüm Mağazalar Açılabilir

Haziran Ayında Tüm Mağazalar Açılabilir

Şirkete yakın kaynaklar Kuzey Amerika bölgesindeki pek çok mağazanın bu ay içerisinde açılacağını belirtiyor. Keza ABD’deki bazı eyaletler almış olduğu katı önlemleri yumuşatmaya başladı. Bununla beraber kapalı olan pek çok işletmenin açılmasına izin veriliyor. Bu şirketler arasına önümüzdeki günlerde Apple da eklenecek gibi görünüyor. Bugün itibarıyla sadece Çin ve Güney Kore’de Apple Store’lar hizmet veriyor.

Güney Kore’de açılan bir mağazanın girişinde kullanıcılara hastalık geçirip geçirmediğine dair sorular ve ne yapmaları gerektiğine dair ifadeler yer alıyor. Görünen o ki Mayıs ayı içerisinde bazı Apple mağazaları açılacak. Eğer salgının iyileşme süreci bu şekilde devam ederse Haziran ayı içerisinde tüm mağazaların faaliyete geçmiş olması bekleniyor.

Teknoloji devi Koronavirus tedbirleri kapsamında Apple Park dahil dünya genelindeki tüm ofis çalışanlarını evden çalışma modeline adapte etmişti. Apple’ın Çin dışında 458 mağazası bulunuyor. Ülkemizde ise İstanbul’da iki adet Apple Store bulunmakta ve alınan tedbirler kapsamında kapalı durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum