Yatırım yapmaya başla!

Apple, macOS Catalina için Pil Ömrünü Artırıcı Özellik Geliştiriyor

Apple’ın yeni güncellemesi MacBook modellerinin pil süresini artıracak.
Apple, macOS Catalina için Pil Ömrünü Artırıcı Özellik Geliştiriyor

ABD’li teknoloji devi akıllı telefon tarafında olduğu gibi kişisel bilgisayar pazarında da Mac ürünleriyle büyük bir iddiaya sahip. Şirket yeni modeller eklediği MacBook serisinin işletim sistemi tarafında da en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor. Dizüstü ürünler için uzun bir şarj süresi büyük öneme sahip. Bunun için daha güçlü batarya başta olmak üzere yazılım tarafında da düşük güç tüketiminin elde edilmesi gerekiyor. Bu çerçevede Apple, macOS işletim sistemi için yeni bir güncelleme yayınlayacağını açıkladı.

Gelecek olan güncelleme ile MacBook modellerinin pil süresinin önemli ölçüde artacağı belirtiliyor. Geliştirilen araç gerekli durumlarda cihazın tam şarj seviyesine ulaşmasını önleyecek. Bu sayede bataryanın uzun vadede ömrünün azalmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Yeni güncellemenin macOS Catalina 10.15.5 sürümü ile kullanıcılara dağıtılacağı açıklandı.

Apple’dan Pil Ömrüne Yönelik Araç

Apple’dan Pil Ömrüne Yönelik Araç

Akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar için pil ömrünün uzun olması büyük öneme sahip. Pek çok ürünün belirli bir zaman sonrasında bataryalarının çabuk tükendiğine hatta daha ilerleyen dönemde şarj olmadığına tanık oluyoruz. Apple bu gibi durumların önüne geçmek adına ‘Battery Health Management’ adlı bir araç geliştirdi. Bu araç bazı durumlarda MacBook’ların tam olarak şarj olmasını engelleyecek. Ekranda şarj seviyesi %100 görünse bile geliştirilen araç bunun için bir limit belirleyecek.

Araç kullanıcıların MacBook’larını ne sıklıkla şarj ettiğini analiz edecek. Yetkililer bunun özellikle cihazlarını sürekli prize takılı olarak kişiler için önemli olduğuna dikkat çekiyor. Yeni batarya aracının cihazın performansına ve kullanım süresine olumsuz bir etki etmeyeceği ifade ediliyor. Güncelleme ile gelecek olan aracın varsayılan ayarlarda aktif olarak çalışacağı belirtildi. Bu aracın Thunderbolt 3 desteğine sahip olan tüm MacBook ürünlerinde kullanılabileceği açıklandı.

İsteyen kullanıcılar bu özelliği ‘Enerji Tasarrufu’ bölümünden kapatabilir. Dolayısıyla 2016 MacBook Pro ve 2018 MacBook Air üstü modeller bu araçtan yararlanabilecek. Teknoloji devi bu özelliğini uzun zamandır iPhone modelleri üzerinde kullanıyordu. Bu özellik artık yeni nesil MacBook modellerinde de yerini almış olacak. Henüz beta sürecinde olan bu araç, macOS Catalina 10.15.5 güncellemesi ile tüm kullanıcılara sunulacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum