Yatırım yapmaya başla!

MacBook Kullanıcılarına Güzel Haber: Apple’dan Ücretsiz Onarım Müjdesi!

Teknoloji devi Apple, MacBook ve MacBook Pro kullanıcıları için ücretsiz onarım programı gerçekleştireceğini duyurdu.
MacBook Kullanıcılarına Güzel Haber: Apple’dan Ücretsiz Onarım Müjdesi!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, ürettiği MacBook ve MacBook Pro bilgisayarlar ile milyonlarca kullanıcıya sahip durumda. Sürekli yeni tasarımlarla kullanıcıların karşısına çıkan Apple, 2016 yılı MacBook modellerinde tasarım değişikliğine gitmişti.

Ancak yaşanan bu değişiklik Apple’a yaramamış, Macbook ve Macbook Pro’larda çok sayıda kullanıcı, klavye şikayeti ile teknoloji devinin kapısını çalmıştı. Şirket söz konusu cihazların klavyelerinde yaşanan bu sorunla ilgili milyonlarca kullanıcısını memnun edecek bir programın startını veriyor.

Ücretsiz Onarım Programı Hayata Geçiyor

Apple’ın 2015 ve 2017 yılları arasında piyasaya sürdüğü MacBook ve MacBook Pro ürünlerinin kelebek tipi mekanizmaya sahip klavyeleri kullanıcılara ciddi sorunlar yaşatmıştı. Çok sayıda şikayet alan Apple, sorunlu bilgisayarların klavyelerini ücretsiz olarak tamir edeceğini açıkladı.

Klavyelerinden yana sorun yaşayan kullanıcılar, MacBook ve MacBook Pro cihazlarını Apple Store veya yetkili bir servis mağazasına götürdükleri takdirde klavyeleri ücretsiz olarak onarılacak. Tabi onlarım öncesinde ürünlerde söz konusu klavye sorununun olup olmayacağı kontrol edilecek.

İşte Onarım Kapsamına Giren Cihazlar

Apple’ın klavye tamiri gerçekleştireceği cihazlarda, arızaya göre belirli tuşların ya da klavyenin tamamen değiştirilmesi sağlanacak. Anca yapılan incelemelerde klavye üzerindeki hasarın bir sıvıdan ya da darbeden oluştuğu anlaşılırsa kullanıcıdan onarım için ücret ödemesi istenecek.

Apple tarafından ücretsiz onarım hizmeti verilecek MacBook ve MacBook Pro modelleri ise şu şekilde sıralanıyor.

  • MacBook (Retina, 12 ­inç, 2015 başı)
  • MacBook (Retina, 12­ inç, 2016 başı)
  • MacBook (Retina, 12 inç, 2017)
  • MacBook Pro (13­ inç, 2016, 2’li Thunderbolt 3 portu)
  • MacBook Pro (13 inç, 2017, 2’li Thunderbolt 3 portu)
  • MacBook Pro (13 inç, 2016, 4’lü Thunderbolt 3 portu)
  • MacBook Pro (13 inç, 2017, 4’lü Thunderbolt 3 portu)
  • MacBook Pro (15 inç, 2016)
  • MacBook Pro (15 inç, 2017)

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum