Yatırım yapmaya başla!

iPhone’a OLED Ekran Üretecek olan LG’ye Apple’dan 400 Bin Adet Sipariş Geldi

Teknoloji devleri Apple ve LG arasında kurulan ortaklık sonrası, iPhone ekranları için 400 bin adet OLED ekran üretilecek.
iPhone’a OLED Ekran Üretecek olan LG’ye Apple’dan 400 Bin Adet Sipariş Geldi

Dünyanın önde gelen teknoloji devleri, ürettikleri ürünler kapsamında bir yandan birbirleri ile rekabet ederken diğer yandan birbirlerine ürün desteği sağlıyorlar. Bunun son örneklerinden biri ise Apple ile Güney Koreli teknoloji devi LG arasında yaşanmıştı. Bilindiği üzere 2 ay önce Apple ile LG arasında ekran tedariki konusunda anlaşma sağlanmıştı.

Yapılan anlaşma sonrası iPhone XR modeli için LCD ekran tedarikinin LG tarafından sağlandığı biliniyor. Son olarak LG’nin Apple’ın iPhone modelleri için OLED ekran üretimine başlayacağı belirtildi. Üretilecek olan ekranları Aralık ayı içerisinde Apple’a teslim edilmesi bekleniyor.

Apple’dan 400 Bin OLED Panel Siparişi

Apple’dan 400 Bin OLED Panel Siparişi

Teknoloji devleri Apple ile LG arasında yapılan anlaşmayla ilgili herhangi bir miktar açıklanmamıştı. Ancak şirketlere yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple’ın LG’den 400 bin OLED ekran sipariş ettiği belirtiliyor. Ekran tedariğinin büyük bölümünü Samsung’tan ekran tedariği sağlayan Apple, önümüzdeki günlerde bu şirket ile bağlarını koparıp LG ile daha fazla çalışacak gibi görünüyor.

Kaynaklar ekranların birim adet fiyatının 90 dolar olduğunu belirtiyor. Dolayısı ile şirketler arasında 36 milyon dolar değerinde bir ticaretin olduğu görülüyor. Anlaşma başlangıç gibi görünse de geleceğe dair Apple ile LG arasındaki bağların daha da kuvvetleneceği düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum