Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Kurucusu Steve Jobs’ın İmzaladığı Disket Açık Artırma ile Satılıyor

Apple’ın temellerini atan iki isimden biri olan Steve Jobs’ın imzalamış olduğu disket açık artırma ile satılacak.
Apple’ın Kurucusu Steve Jobs’ın İmzaladığı Disket Açık Artırma ile Satılıyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ABD’li teknoloji devi Apple, bugün çok sayıda ürün ve servis ile milyonlarca kişiye hizmet veriyor. Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından 1976 yılında temelleri atılan teknoloji devi o yıllardan bu yana sürekli büyümeye devam ediyor.

Şirketin kurucularından Steve Jobs 2011 yılında hayatını kaybetmiş ve tüm teknoloji dünyasını yasa boğmuştu. Apple o dönemden bugüne kurucusunun anısını yaşatmaya devam ediyor. Öyle ki Jobs’ın zamanında kullanmış olduğu ekipmanlar bugün itibariyle büyük değer görmeye devam ediyor.

Son olarak Apple’ın kurucusunun imzasının üzerinde bulunduğu bir disket ortaya çıktı. Disketler bilgisayar tarihinin tozlu sayfalarında yerini almış ve bugün itibariyle kullanım alanı kalmamıştır. Ancak özellikle 30’lu yaşların üzerinde olanlar disket sürücüleri hatırlayacaktır. 1.44 MB alana sahip olan bu cihazlar zamanın en çok kullanılan depolama ürünlerinin başında geliyordu. Ortaya çıkan bir disket var ki bugün itibariyle satışta olan üst düzey bir MacBook Pro’dan çok daha fazla değer görüyor.

Steve Jobs İmzalı Disket Satılıyor

Steve Jobs İmzalı Disket Satılıyor

Apple kurucusu Steve Jobs tarafından imzalanan disket müzayedede açık artırma ile satılmaya hazırlanıyor. Disketin tahmini değeri için 7.500 dolar belirlenmiş durumda. Disketin bu fiyatı bulması halinde 16 inç MacBook Pro ve iPhone 11 Pro Max gibi teknoloji devinin en pahalı ürünlerinden daha fazla değer göreceğini söyleyebiliriz. Diskete özelliğini veren sadece merhum Steve Jobs’ın imzası değil. İçerisinde Macintosh işletim sisteminin 6.0 sürümün olduğu belirtiliyor.

Disket için RR Auctions tarafından müzayede başlatıldı. Yapılan açıklamada ise disketin iyi durumda olduğu ve mürekkebinin hafif şekilde fırçalanmış olduğu belirtiliyor. Günümüzde bu tarz ürünlerin koleksiyonunu yapan çok sayıda insan mevcut ve Steve Jobs imzalı disketin de yoğun ilgi göreceği tahmin ediliyor. Açılan müzayede Aralık ayına kadar teklifleri kabul edecek. Şu an için verilen en yüksek teklifin 5.500 dolar olduğu belirtilirken tahminler bu rakamın 7.500 dolara kadar çıkacağı yönünde.

Bu yılın başlarında Apple’ın kurucusu Steve Jobs tarafından yapılmış Toy Story posteri açık artırmaya çıkmıştı. Afişin açık artırması 25 bin dolar ile başlamıştı ve 21.250 dolar ile alıcı bulmuştu. Afişin bu denli değer görmesine değinecek olursak Steve Jobs, 195 yılında Toy Story’nin başkanı ve hisselerinin büyük bölümüne sahipti.

Aralık ayına kadar sürecek olan açık artırmada disketin ne kadar değerleneceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Müzayedeye çıkan Apple ürünlerine ilgi duyan çok sayıda kullanıcı mevcut. Bu kişilerin Steve Jobs imzalı diskete de büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum