Yatırım yapmaya başla!

Apple’dan Kullanıcı Güvenliğine Yönelik Şeffaf Hizmet!

ABD’li teknoloji devi Apple, milyonlarca kullanıcısına depoladığı kişisel verileri öğrenme imkanı veren hizmetini uygulamaya sundu.
Apple’dan Kullanıcı Güvenliğine Yönelik Şeffaf Hizmet!

Bilindiği üzere son dönemde pek çok şirket, hizmet verdiği abonelerinin bilgi güvenliğiyle ilgili yeni önlemler alma yoluna gidiyor. Özellikle Facebook’ta yaşanan veri skandalı sonrası dünyanın önde gelen şirketleri, kişisel veri güvenliğiyle ilgili son derece titiz davranmaya başladı. Şirketin bu davranışlarına örnek olarak, uzun süre kilitli kalan cihazların USB bağlantısını kesme kararını gösterebiliriz.

Ancak bu şirketler arasında bir tanesi var ki yaşanan güvenlik skandallarına rağmen, kullanıcılarına üst düzey güvenlik hizmeti vermeyi başardı. Güvenlik politikalarını en sıkı bir şekilde uygulayan Apple, zaman zaman kullanıcılarını bezdirme noktasına gelmesiyle bilinir. Teknoloji devinin yeni hizmeti ise milyonlarca kullanıcısının hangi verilerinden yararlandığını ortaya koyuyor.

Apple Kullanıcılarına Karşı Şeffaf

İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber dünya genelinde milyonlarca insanın özel bilgileri çeşitli mecralarda yer almaya başladı. Dolayısıyla şirketler söz konusu özel bilgilerin gizliliğine zarar gelmemesi için ekstra özen gösteriyor.

Bu alanda başı çeken firmalardan sayabileceğimiz Apple, kullanıcılarına dair hangi verileri bünyesinde bulundurduğunu açıklıyor. Kullanıcılar buradan giriş yaparak Apple’ın güvenlik sayfasına ulaşıyor. Apple ID ile giriş yaptığınız takdirde rapor halinde paylaşmış olduğunuz verileri görme imkanı buluyorsunuz.

Tüm Bilgileri İndirmek Mümkün

Apple, sisteme giriş yapan kullanıcılardan öğrenmek istedikleri her şeyi sunuyor. Sunulan raporda fotoğraflar, yapılan işlemler ve tüm satın alma işlemlerine dair verileri elde etmek mümkün. Mac, PC ya da herhangi bir Apple ürünü üzerinden hesaba giriş yaptığınız takdirde bu hizmetten yararlanmak mümkün.

Apple’ talep edilen rapor ise talep edilen bilgilere göre 7 günü bulabiliyor. Şirket bu uygulamasını ilk olarak İzlanda, Norveç, İsviçre ve Lihtenştayn gibi ülkelerde kullanıma sunmuş durumda. Önümüzdeki günlerde bu hizmetin çok daha geniş bir alana yayılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum