Yatırım yapmaya başla!

Olay Yaratan “Apple Yoksa Hayat Yok” Reklam FilmiApple’ın WWDC 2017 (2017 Dünya Geliştiricileri Konferansı) için hazırlamış olduğu “Kıyamet (Apocalypse)” başlıklı reklam videosu adeta olay yarattı. “Apple yoksa hayat yok! iOS uygulamalarını oluşturmaya devam edin, dünya size bağlı!” diyerek videoyu sonlandıran Apple, aslında bir yandan da teknoloji bağımlılığını gözler önüne seriyordu.

Steve Server’larının bir anda fişinin çekilmesiyle kaosu veya kıyamete sürüklenen bir dünyayı mizahi bir dille anlatan bu reklam videosu, kıyamet filmlerini aratmıyor. Dijital dünyaya olan bağımlılığının katlanarak arttığı bugünlerde, bazı serverların çökmesi ya da elektriğin tamamıyla kesilmesi belki de birçoğumuz için gerçek bir kıyamet olabilir.

Fakat bazılarımız için tabiri caizse özümüze döneceğimiz bu durum sevindirici bir son niteliği de taşıyabilir. Apple’ın kara mizah unsurlarından yararlanarak meydana getirmiş olduğu kıyamet temalı bu reklam filmi, aslında birçoğumuzun kafasındaki “ya bu akıllı cihazlar olmadan önce biz nasıl yaşıyorduk,” sorusunun da cevabını veriyor.

Apple’da yeni işe başlayan bir mühendisin ilk iş gününde masasını güzelce düzenlerken, Steve Server’larının fişini çekmesi Apple bağımlılarının kıyameti oluyor. FarmVille oyunu gerçek çiftliklere, Tinder’daki eş seçimleri caddelere kurulan kürsülere, yüz değiştirme filtreleri estetik kliniklerine ve iTunes’tan indirilen müzikler ise korsan CD satıcılarının tezgahlarına taşınıyor.

Elbette ki Apple Haritalar uygulamasına alışık olanlar ya da navigasyon yardımıyla yönlerini bulanlar da yolundan çıkıyor. Aslında belki de böyle bir dünya gerçekten güzel olabilir. Geçmişte tozlu raflara kaldırdığımız CD’ler ve kasetler yeniden hayat bulabilir ya da şimdilerde yerini Candy Crush’a bırakan sokak oyunları tekrar caddelerdeki yerlerini alabilirler.

Tabiri caizse Apple’ın kendi sonunu hazırladığı bu video, hem izleyenleri düşündürüyor hem de onlara güzel bir nostalji yaşatıyor. Peki, sizce günümüz teknolojilerinin yer almadığı bir dünya daha mı iyi olurdu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum