Yatırım yapmaya başla!

Apple Uzun Süre Kilitli Kalan Cihazların USB Bağlantısını Kesecek!

iOS 11.4 işletim sisteminin beta kodlarında Apple’ın uzun süre kilitli kalan cihazların USB bağlantısını keseceği ortaya çıktı.
Apple Uzun Süre Kilitli Kalan Cihazların USB Bağlantısını Kesecek!

Apple piyasaya sürdüğü ve yazılım desteği verdiği ürünlerine dair her türlü güvenlik önemlerini almaya özen göstermektedir. Öyle ki alınan önlemlerin boyutu zaman zaman kullanıcıları bezdirecek boyutlara gelebilmektedir. Her ne kadar son günlerde iPhone satışlarında düşüş yaşansa da para basan Apple, ürünlerini son sürat güncellemeye devam ediyor.

Bu sefer gelecek olan güncelleme kilitli kalan cihazların güvenliğini arttıracak nitelikte. ElcomSoft’un iOS 11.4 işletim sistemi üzerinde yaptığı araştırmalarda fark edilen yeni özellik uzun süre kilitli kalan Apple cihazlarının USB bağlantısını kesiyor.

Lightning Portu Devre Dışı Kalıyor

Apple’in iOS 11.4’ün beta kodlarında ortaya çıkan özellikle, ekranı 7 günden fazla kilitli kalan iPhone ve iPad ürünlerine USB ile ulaşılamayacağı belirtildi. Ekranı kilitli kalan cihazların otomatik olarak Lightning yuvası devre dışı bırakılmış olacak.

Bilindiği üzere güvenlik güçlerinin şüpheli Apple cihazlarının içindeki bilgilere ulaşabilmek için teknoloji devine yoğun baskılar yapmaktadır. Şirket ise bugüne kadar bu konuda kullanıcılarının kişisel güvenliğine önem veriyor ve baskılara boyun eğmiyor.

Özellik Şarj Etmeyi Engellemiyor

1 hafta boyunda kitlili kalan cihazların Lightning yuvası devre dışı kalıyor ama Apple dışarıyla tüm bağlantısını kesmiyor. Yeni özellikte Lightning portu kapatılsa bile cihazın şarj edilmesi Apple tarafından engellenmiyor.

Ancak kilitli kalan cihazlar USB ile veri aktarımına tamamen kapatılmış oluyor. iOS 11.4’teki söz konusu özellik cihazın kilidinin kaldırılması ile devre dışı kalmış olacak. Yeni sürümün önümüzdeki günlerde Apple cihazlarında kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum