Yatırım yapmaya başla!

Qualcomm ile Yol Ayrımına Gelen Apple Kendi Modemlerini Üretmeye Hazırlanıyor

ABD’li teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad modellerinde kendi modemlerine yer vermeyi planlıyor.
Qualcomm ile Yol Ayrımına Gelen Apple Kendi Modemlerini Üretmeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden Apple, pek çok farklı şirketten parça ve ekipman tedariği sağlıyor. Bilindiği üzere şirket geçtiğimiz aylarda modem üreticisi Qualcomm ile yaşadığı sorunlar sonrasında yol ayrımı yaşamıştı. Şirket sorunlar yaşanana kadar modem desteğini Qualcomm’dan sağlıyordu.

Daha sonrasında modem tedariğinin bir bölümünü Intel’den sağlayan Apple, geçen zaman içerisinde Qualcomm ile bağlarını tamamen kopardı. Bugün itibari ile şirket modemlerini Intel’den temin eziyor. Qualcomm ile yaşadığı sorunların benzerini Intel ile yaşamak istemeyen Apple, kendi planlarını yapmaya başladı bile.

Apple Kendi Modemini Üretecek

Apple Kendi Modemini Üretecek

Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, şirket yeni bir sorun yaşama ihtimaline karşın önlem almaya başladı. Çıkan haberler Apple’ın kendi modemlerini üretmek için çalışmaya başladığını ortaya koyuyor. iPhone’larda kendi CPU ve GPU’larını üreten Apple, üreteceği modem ile almak istediği performansı kendisi belirlemeyi planlıyor.

Tabi otoriteler modem geliştirme aşamasının pek kolay olmadığını belirtiyor. Şimdiden yaşanması muhtemel geliştirme ve test süreçleri ile beraberinde, şirketin kendi modemlerini tanıtmasının 2020 sonrasına sarkacağı tahmin ediliyor.

Apple’ın kendi modem projesi için çok sayıda mühendis alımı gerçekleştirdiği belirtiliyor. Şirketin kendi modemlerini geliştirecek seviyeye gelene kadar, mevcut durumda olduğu gibi Intel’den modem almaya devam edeceği biliniyor. Ancak süreç gösteriyor ki Apple, dışarıya olan bağımlılığını azaltmak için durmadan çalışıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum