Yatırım yapmaya başla!

Apple Katlanabilir Telefon Teknolojisini iPhone’a Getirmeye Hazırlanıyor

Apple’a yakın kaynaklara göre şirket, yakın gelecekte katlanabilir özelliğe sahip iPhone ile karşımıza çıkabilir.
Apple Katlanabilir Telefon Teknolojisini iPhone’a Getirmeye Hazırlanıyor

Son yıllarda akıllı telefon sektöründe katlanabilir telefonların daha sık konuşulduğuna tanık oluyoruz. Dünyanın önde gelen cihaz üreticileri, başta Samsung ve Huawei gibi şirketlerin önümüzdeki yıl içerisinde katlanabilir akıllı telefon modellerini çıkarması bekleniyor. Geçtiğimiz ay Samsung, katlanabilir telefonu için tarih açıklaması yapmıştı.

Aynı şekilde Huawei’nin de katlanabilir telefon modelinin ne zaman çıkacağı gün yüzüne çıkmıştı. Sektörün en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple’ın bu teknolojiye kayıtsız kalması düşünülemezdi. Şirkete yakın kaynaklara göre Apple’ın yakın gelecekte katlanabilir iPhone modeli ile karşımıza çıkması yüksek ihtimal dahilinde.

Apple’dan Katlanabilir iPhone Geliyor

Apple’dan Katlanabilir iPhone Geliyor

Teknoloji devi Apple’ın yakın geçmişte iPhone için çeşitli patent başvurularında bulunduğu biliniyor. Ekran çerçevesinde sarmalanan elektronik cihaz adı ile alınan patent, şirketin katlanabilir telefon teknolojisi üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Bank of America analistleri ise Apple’ın 2020 yılı içerisinde bu cihaz ile büyük bir atılım gerçekleştireceğini tahmin ediyor.

Geliştirilecek olan cihazın OLED ekran paneli ile kullanılması bekleniyor. LCD teknolojisinin katlanabilir telefon altyapısı için uygun olmadığı biliniyor. Şirketin almış olduğu patentin detaylarına göz atıldığında, Samsung’un katlanabilir telefon modeline göre farklı bir tasarım ile karşımıza çıkacağı görülüyor. Apple çıkaracağı yeni ürünü etrafı çeviren ve sarmalayan olarak tanımlıyor.

Üreticilerin katlanabilir telefonlara dair nasıl ürünlerle çıkacağı şimdiden tüm teknoloji dünyasının merak konusu olmuş durumda. Ancak daha somut bir bilgiye sahip olmak için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum