Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Apple Katlanabilir Ekran Konusundaki Sessizliğini iPad ile Bozmaya Hazırlanıyor

Katlanabilir telefon modelleri ile gündeme gelen Samsung ve Huawei sonrası Apple sessizliğini koruyordu. Ancak gelen son haber Apple’ın katlanabilir iPad modeli üzerinde çalıştığı yönünde.

Bu yıl itibariyle katlanabilir ekran teknolojisi sıkça konuşulan konular arasında yerini aldı. Başta Samsung ve Huawei olmak üzere pek çok şirketin katlanabilir telefonlar ile bu sahneye ilk adımını atmaya hazırlandığı biliniyor. Apple ise bu konuda rakiplerine nazaran daha yavaş hareket ediyor. Şirketin 2020 yılından önce katlanabilir iPhone modelini geliştirmesi beklenmiyor.

Son günlerde Samsung’un Galaxy Fold’un satış sürecinin aksaması, Huawei’nin Mate X için beklemeye geçmesi Apple’ı haklı çıkarmış görünüyor. Ancak ABD’li teknoloji devinden gelen son haberler dikkat çekici. Katlanabilir telefon konusunda bekleyen Apple, katlanabilir iPad için kolları sıvamış durumda.

Apple Katlanabilir iPad Tanıtabilir

Apple Katlanabilir iPad Tanıtabilir

Samsung ve Huawei’nin katlanabilir telefonlar üzerinde hızla çalışıyor olması ve Apple’ın sessizliği merak konusu olmuştu. Ancak bir analist Apple’ın iPad için harekete geçtiğini söyledi. IHS Markit analisti Jeff Lin, Apple’ın katlanabilir iPad geliştirmek üzere harekete geçtiğini ifade etti. Analist katlanabilir iPad’in 5G teknolojisi ile geleceğini de dile getiriyor.

A serisinin en güçlüsünü içinde barındırması beklenen iPad’in katlanabilir olması nedeniyle MacBook kadar geniş bir ekrana sahip olması bekleniyor. Ancak henüz geliştirme aşamasında olduğu için çok fazla detay mevcut değil. Apple’ın önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapmasını beklemek gerekecek.

Katlanabilir iPad 2020’de Gelebilir

Katlanabilir iPad 2020’de Gelebilir

IHS analisti katlanabilir iPad için kesin bir tarih veremiyor ve Apple’ın açıklamalarının beklenmesi gerektiğini söylüyor. Ancak tahminler ışığında katlanabilir iPad’in 2020 yılı içerisinde tanıtılması yüksek ihtimal dahilinde. Bilindiği üzere iPhone’ların da bu süreçte tanıtılması bekleniyor. Görünen o ki Apple katlanabilir iPad ve iPhone tanıtımlarını beraber yapacak.

Apple bilindiği üzere yeni cihazlarında 5G teknolojisine henüz yer vermedi. Şirketin yine bu teknolojiyi 2020 yılında kullanıma sunması bekleniyor. Samsung ve Huawei’nin bu konuda da Apple’e göre daha agresif davrandığı görülüyor. Ancak hem 5G hem de katlanabilir cihazın önümüzdeki 18 içerisinde geliştirilmesi kolay görünmüyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle