Yatırım yapmaya başla!

Apple Kapattığı Mağazalarını Yakında Yeniden Açabilir

Apple’ın salgın nedeniyle kapatmış olduğu mağazalarını yeniden açabileceği iddia ediliyor.
Apple Kapattığı Mağazalarını Yakında Yeniden Açabilir

Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle pek çok ülkede hayat durma noktasına geldi. Salgın ilk olarak Çin’de görüldü ve kısa sürede İtalya, ABD, İspanya, İran ve İngiltere başta olmak üzere pek çok ülkeyi etkisi altına almış durumda. Son verilere göre dünya genelinde salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 19 bin 600’ü geçti. Sayının kısa süre içerisinde 20 bine ulaşması bekleniyor.

Salgına yakalanan insan sayısı ise 436 bini geçti. ABD’li teknoloji devi bu salgının etkilerini en fazla hisseden şirketler arasında geliyor. Şirketin Çin’de bulunan fabrikaları geçtiğimiz aylarda üretime ara vermek durumunda kaldı. Bununla beraber ilk olarak Çin’deki mağazalar için kapatılma kararı almıştı.

Salgının dünya genelinde yayılması ile beraber Apple dünya genelindeki bütün mağazalarını kapatma kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde ise Çin’de hayatın normale dönmesi ile beraber ülkedeki mağazalar yeniden açılmaya başlamıştı. İddialara göre teknoloji devi Nisan ayında diğer ülkelerdeki şirketlerini de açmaya başlayabilir.

Apple Store’lar Açılabilir

Apple Store’lar Açılabilir

Bilindiği üzere 14 Mart tarihinden itibaren salgın nedeniyle dünya genelindeki Apple Store mağazaları kapatılmış durumda. Mağazaların 27 Mart tarihine kadar kapalı kalacağı açıklanmıştı. Ancak tarih bilgisi geçtiğimiz günlerde Apple’ın resmi sitesinden kaldırıldı ve mağazaların ikinci bir duyuruya kadar kapalı kalacağı söylenmişti.

Bloomberg’de yer alan rapora göre Apple önümüzdeki ay içerisinde mağazalarını açmaya başlayabilir. Şirketin dünya çapında 500’e yakın mağazası bulunuyor ve bu merkezlerin kapalı olması satışların önemli ölçüde düşmesine neden oluyor.

Nisan ayının ilk haftasından itibaren perakende mağazaların yeniden açılması plan dahilinde. Apple’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Mağazalarımızı kademeli olarak yeniden açmayı planlıyoruz. Şu anda, bazı mağazaların, toplumun koşullarına bağlı olarak Nisan ayının ilk yarısında açılabilir. Belirli tarihler belirlendiğinde her mağaza için güncellemeyi bildireceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Bununla beraber şirketin çalışanları da uzun zamandır evden çalışıyor. Apple’ın perakende şefi Deirdre O’Brien, çalışanların uzaktan çalışma faaliyetlerinin en azından 5 Nisan tarihine kadar süreceğini söyledi. Mağazaların açılması ile beraber çalışanların esnek çalışma saatlerine göre yönlendirilmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum