Yatırım yapmaya başla!

Apple Üretimi Kablosuz Ağ Donanımları Tarih Oluyor!

Teknoloji devi Apple, kablosuz ağ desteği verdiği ürünlerinin üretimini durduracağını açıkladı.
Apple Üretimi Kablosuz Ağ Donanımları Tarih Oluyor!

Son yıllarda kablosuz internet kullanımının yayınlaşmasıyla beraber pek çok üretici şirket Wi-Fi güçlendirici aygıtların geliştirilmesine ağırlık vermeye başlamıştı. Asus, TP-Link, Airties gibi pek çok firma ürettiği router cihazlar ile kablosuz internetin daha verimli şekilde kullanılmasına destek veriyor.

Bu pazarda bugüne kadar Apple da Airport, Extreme ve Time Capsule gibi ürünleri ile yer alıyordu. ABD’li şirket aldığı bir karar ile bugüne kadar piyasada yer alan kablosuz yönlendirici işlevine sahip aygıtlarının üretimine son vereceğini açıkladı.

Üretim Duruyor ama Güncelleme Devam

Apple’in AirPort ürününün geleceğiyle ilgili çeşitli söylentiler halihazırda yer almaktaydı. Beklentiler Wi-Fi yönlendiricisi olan ürünlerin devrinin sona ereceği yönündeydi. Apple beklentileri karşılıksız bırakmadı ve önümüzdeki süreçte Airport’ların üretilmeyeceğini ve mevcut stokların eritileceğini açıkladı.

Ancak Apple daha önceden bu ürünleri almış olan kullanıcıları da mağdur etmemek istiyor. Dolayısıyla Airport’u aktif olan kullanan kullanıcılar için şirketin güncelleme desteği vermeye devam edeceği belirtildi.

Apple Kullanıcıları için Büyük Kolaylık Sağlıyordu

AirPort ürünü 802.1n Wi-Fi desteğine sahip bir kablosuz ağ yönlendiricisi olarak iPhone, iPad MAC ve PC kullanıcıları için veriyordu. Wi-Fi sinyallerinin yetersiz kaldığı ortamlarda bu yönlendiriciler verimliliği son derece arttırma imkanı veriyordu.

Ancak Apple’in tüm ürünlerinde olduğu gibi kablosuz yönlendirici cihazları da pazardaki rakiplerine göre çok daha pahalı fiyata satılıyordu. Airport’un 975 TL Time Capsule’un ise 1.800 fiyatlar ile satışa sunulan ürünlerin devrinin kapanmasının ardından App Store’da Linksys’nin Mesh ürünleri yer almaya bşaladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum