Yatırım yapmaya başla!

Apple’da iTunes Dönemi Kapanıyor mu?

Teknoloji devi Apple’a yakın kaynaklar önümüzdeki yıl içerisinde iTunes döneminin sona ereceğini açıkladı. İşte detaylar…
Apple’da iTunes Dönemi Kapanıyor mu?

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, hizmete sunduğu ürünler için 17 yıldır iTunes yazılımı ile destek veriyor. Program ile kullanıcılar ihtiyacı olan pek çok işlemi rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Müzik ve video düzenleme, çalıp oynatmak gibi başlıca işlevler iTunes sayesinde gerçekleştirilebiliyor. Apple’in bir diğer yazılımı Apple Music “40 milyon rekoru” ile adından söz ettirmişti.

Hatta iTunes Store aracılığı ile filmler, TV programları ve sesli kitaplara milyonlarca Apple kullanıcısı erişim sağlayabiliyor. Mac OS X ve Windows sürümlerinde çalışan iTunes ile Apple ürünleri üzerindeki pek çok işlem yapılabiliyor. Ancak Apple’a yakın kaynaklardan gelen son açıklama iTunes’u aktif olan kullanıcıların tadını kaçıracak.

iTunes için Son Tarih Mart 2019

Apple’in ürünlerine vermiş olduğu başlıca yazılım desteklerinden biri olan iTunes’un sonunun yaklaştığına dair dedikodular dolaşmakta. Henüz Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple iTunes’un fişini 31 Mart 2019 tarihinde çekebilir.

Bilindiği üzere Apple daha önce müzik sektöründe bulunan bazı kullanıcılarına attığı e-postada iTunes LP’lerini yakında sona erdireceğini açıklamıştı. Şirketin bu alanda böyle bir hamle yapmış olması iTunes’un akıbetiyle ilgili iddiaları da güçlendiriyor.

17 Yıllık Serüven Sona Erebilir

Apple’in başlıca yazılımlarından biri olan iTunes ile kullanıcılar, müzik ve görsel temalı dosyaları üzerinde işlem yapabiliyordu. Teknoloji devi şirket iTunes’u 2001 yılında kullanıcıların hizmetine sunmuştu. 17 yıldır hizmet halinde olan iTunes’un 2019’un Mart ayında sonlanma ihtimali yankı uyandırmış durumda.

Apple’in önümüzdeki yıl içerisinde iTunes desteğini sonlandırma ihtimalinin gerçekleşmesi halinde bu alanda yeni bir yazılım ile kullanıcılarının karşısına çıkar mı bekliyoruz. Henüz dedikodu seviyesinde olan bu durumla ilgili önümüzdeki günlerde daha somut gelişmeleri beklemek gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum