Yatırım yapmaya başla!

Apple Irkçılık ile Mücadele için 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Apple ırksal eşitliği teşvik etmek amacıyla 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu.
Apple Irkçılık ile Mücadele için 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Teknoloji devi Apple, sistemik engelleri kaldırmaya ve siyahi insanlar için ırksal eşitliği teşvik etmeye yönelik 100 milyon dolarlık girişiminin bir parçası olarak bağış yapacağını duyurdu. Şirket, ilk turu, Tarihsel Siyah Kolejleri ve Üniversiteleri için bir öğrenme merkezi olan Propel Center’a 25 milyon dolarlık bağış dahil olmak üzere üç ayrı proje üzerinde çalışıyor.

Ayrıca, Detroit’teki kodlama öğrencilerini desteklemek için Apple Developer Academy’yi ve Black and Brown kurucuları için risk sermayesi finansmanı başlatılacak. Apple’ın çevre, politika ve sosyal girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Lisa Jackson girişime liderlik edecek. Teknoloji devi bu girişimin bir parçası olarak çalışmalarının bir kısmını paylaşıyor kamuoyu ile paylaştı.

Apple’dan Irkçılık Karşıtı Yeni Adım

Apple’dan Irkçılık Karşıtı Yeni Adım

Son dönemde özellikle ABD’de yaşanan ırkçılık olayları sonrası şirketler de bu konuyla mücadelede etkin rol almaya başladı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl George Floyd’un ABD’de bir polis tarafından öldürülmesi sonrası, ülkede milyonlarca insan sokağa dökülmüş ve büyük olaylar yaşanmıştı. Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, sosyal farkındalık projeleri kapsamında ırkçılık ile mücadeleye 100 milyon dolar fon ayırdı.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, “Hepimiz, daha adil, daha adil bir dünya inşa etme çabasından sorumluyuz ve bu yeni projeler, Apple’ın kalıcı taahhüdünün açık bir sinyalini veriyor Irksal Eşitlik ve Adalet Girişimi kapsamında öğrencilerden öğretmenlere, geliştiricilerden girişimcilere ve toplum örgütleyicilerinden adalet savunucularına kadar geniş bir endüstri ve geçmiş yelpazesindeki ortaklarla harekete geçiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Apple’ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimler başkan yardımcısı Lisa Jackson her bireyin ten rengi ve yaşadığı yerin neresi olursa olsun fırsat eşitliğini hak ettiğini söyledi. Siyahi insanların ABD’de büyük adaletsizliklere uğradığını vurgulayan Jackson, bu alanda verdikleri mücadeleden dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

Apple, çabalarının bir parçası olarak, önümüzdeki 20 yıl içinde çeşitli kuruculara sahip 1.000 şirkete yatırım yapmaya yardımcı olmak için erken aşama bir New York City VC firması olan Harlem Capital’e 10 milyon dolar yatırım yapacak. Şirket ayrıca Siebert Williams Shank’ın Clear Vision Etki Fonu’na 25 milyon dolar yatırım yapacağını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum