Yatırım yapmaya başla!

Apple Irkçılığa Karşı Mücadeleye Maddi Yardımda Bulunacak

Apple CEO’su Tim Cook, ABD’deki ırkçılık olaylarına karşı maddi destekte bulunacaklarını açıkladı.
Apple Irkçılığa Karşı Mücadeleye Maddi Yardımda Bulunacak

2020 yılı dünya için oldukça çalkantılı geçiyor. Bu sürecin ABD’de daha sert bir şekilde devam ettiği söylenebilir. Son günlerde Corona virüsü ile başlayan süreç yerini ırkçılık karşıtı protestolara bıraktı. Geçtiğimiz günlerde siyahi vatandaş George Floyd, Minneapolis’te polis tarafında gözaltına alındığı sırada korkunç bir şekilde öldürüldü.

Yaşanan bu olay ABD’de yıllar boyu sürmüş ırkçılık tartışmalarının yeniden alevlenmesine neden oldu. Ülkede pek çok eyalette ırkçılık karşıtı yürüyüşler düzenleniyor. Bununla beraber mağazalar yağmacıların hedefi oluyor. Bu mağazalar arasında Apple Store’lar da yer alıyor.

Ülkedeki yağma olaylarından Apple mağazaları da nasibini aldı. Çok sayıda iPhone ve Mac modeli yağmacılar tarafından çalınmıştı. Dünyanın önde gelen şirketleri ırkçılığa karşı mücadeleye katılıyor. Bu şirketlerden birisi ise Apple, Cupertino merkezli şirket ırkçılığa karşı 100 milyon dolar bağış yapacağını açıkladı.

Apple Maddi Yardım Yapacak

Apple Maddi Yardım Yapacak

Apple CEO’su Tim Cook daha önce ırkçılık olaylarına karşı çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Teknoloji devinin patronu, “Apple olarak misyonumuz, insanları dünyayı daha iyi hale getirmeleri için güçlendiren bir teknoloji yaratmak olmuştur ve olacaktır. Her zaman çeşitlilikten güç aldık, yaşamın her yürüyüşünden insanları dünyadaki mağazalarımıza karşıladık ve herkesi içeren bir Apple inşa etmeye çalıştık.” açıklamasını yapmıştı.

Şirketten yapılan açıklamada ırkçılığa karşı mücadele kapsamında 100 milyon dolarlık fon sağlanacağı belirtilmişti. Teknoloji devi bu yardımla ilgili bir tarih vermemişti. Cook şirket olarak hareket geçtiklerini belirten bir açıklama yaptı.

Apple CEO’su Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Irkçılığa karşı adaleti ve eşitliğin sağlanması adına hepimiz düşen görevler var. Bu bakış açısı değişmeli ve Apple bu değişim için önemli bir güç olmaya kararlı. Bugün Apple’ın Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi için 100 milyon maddi destek sağlayacağını duyurmaktan dolayı gurur duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

Teknoloji devinin yaptığı bu yardım toplam değerinin 0.0007’si ile eşdeğer. Daha önce Amazon ve Google gibi dev şirketler de bu mücadeleye yardımda bulunacaklarını açıklamıştı. Amazon 10 milyon dolar bağış yaparken Google 12 milyon dolar maddi yardımda bulunacağının açıklamasını yapmıştı. Apple’ın bu anlamda verdiği destek ırkçılığa karşı mücadeleye daha fazla önem verdiğini gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum