Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Amiral Gemisi iPhone X 60 Milyondan Fazla Satıldı

Apple’ın bu akşam yeni iPhone modellerinin tanıtımı beklenirken, bir önceki amiral gemisi iPhone X’in toplamda 60 milyon satış rakamını geçtiği belirtildi.
Apple’ın Amiral Gemisi iPhone X 60 Milyondan Fazla Satıldı

Teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone X hem tasarımı hem de fiyatı ile çok konuşulan bir telefon oldu. Kimisi telefonun fiyatının umduğundan çok fazla olduğunu söylese de, önceki iPhone modelleri gibi iPhone X önemli satış rakamlarına ulaştı. iPhone XS, iPhoneXS Plus ve iPhone XC’nin tanıtılmasına sayılı saatler kala bir araştırma şirketinin raporu iPhone X’in yıl boyunca elde ettiği performansı gözler önüne serdi.

Araştırma şirketi Counterpoint Research’ün açıkladığı veiriler iPhone X’in geride bıraktığı zaman içerisinde 63 milyon satış rakamına ulaştığını ortaya koydu. Apple bu rakamın 30 milyonunu ABD ve Çin pazarında sattığı iPhone X’ler ile başarmış durumda. Raporun en dikkat çeken noktalarından biri olarak bu gösteriliyor.

Apple’ın Yüzünün Güldüğü Bölgeler

Apple’ın Yüzünün Güldüğü Bölgeler

Teknoloji devi Apple, dünyanın hemen her yerine iPhone X satışını gerçekleştirmesine rağmen bazı bölgelerde özellikle yüksek satış oranlarına ulaşmış. Araştırma şirketinin raporunda özellikle ABD ve Çin’deki satış oranları dikkat çekerken Avrupa ve Japonya’da da memnun edici rakamlara ulaşılmış.

Raporda dikkat çeken bir başka nokta ise ABD’de satışların en yoğun olduğu dönemin telefon piyasaya çıkar çıkmaz gerçekleşmesi. Çin’de ise Ocak ayından sonra satışlarda önemli ivmelenme yaşandığına değinilmiş.

iPhone X, iPhone 6’nın Gerisinde Kaldı

iPhone X, iPhone 6’nın Gerisinde Kaldı

iPhone X’in bugüne kadar elde ettiği satışlar Apple’ı memnun etmiş olsa da 2014 yılında piyasaya sürülen iPhone 6’nın epey gerisinde kalındığı göze çarpıyor. Geçtiğimiz yıllarda oldukça beğeni toplayan telefon sadece 6 aylık süreç içerisinde 60 milyon satış rakamına ulaşmıştı.

Telefon 10 aylık süre içerisinde ise 90 milyon satış rakamına ulaşarak kırılması güç bir rekora imza atmıştı. Ancak iki modelin arasında önemli satış farkı olsa da Apple’ın toplamda elde ettiği gelir 65 milyon dolar civarında. Araştırma şirketinin raporuna göre yeni iPhone modellerinin tanıtılması ile beraber iPhone X’in satış oranlarının daha da artacağı düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum