Yatırım yapmaya başla!

Apple için iPhone Üreten Foxconn’da İşler Yoluna Giriyor

Apple’ın iPhone üretimini gerçekleştiren Foxconn’da Corona virüsü sonrası işler yoluna giriyor.
Apple için iPhone Üreten Foxconn’da İşler Yoluna Giriyor

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünün teknoloji şirketleri arasında en çok Apple’ı zorladığını söyleyebiliriz. ABD’li şirketin üretim tesislerinin çok büyük bir bölümü Çin’de bulunuyor. Ülkede yaşanan salgın nedeniyle pek çok fabrika kapanmak ya da üretim kapasitesini düşürmek durumunda kaldı. Bu şirketlerden birisi ise Apple’ın tedarikçisi Foxconn oldu. Teknoloji devi Çin’deki mağazalarını da geçici süreliğine kapatma kararı almıştı.

Son günlerde gelen haberlerde Çin’de salgının görülme sıklığının azaldığını işaret ediyor. Çin’in Corona virüsünü kontrol altına haberlerinin gelmesi Apple’ı sevindiriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde almış olduğu karar ile Çin’de kapalı tuttuğu 42 mağazasını açtı. Teknoloji devini sevindirecek bir başka haber ise iPhone üreticisi Foxconn’dan geldi. Şirketin üretim hattının normale döndüğü belirtiliyor.

Foxconn’da Üretim Normale Döndü

Foxconn’da Üretim Normale Döndü

Apple’ın ürünlerini geliştirme sürecinde pek çok iş ortağı ile çalıştığı biliniyor. Bu şirketlerden en önemlilerden birisi ise Foxconn olmakta. Şirket Corona virüsü nedeniyle üretim kapasitesini gözle görülür derecede düşürmek durumunda kalmıştı. Reuters’ın son raporuna göre Foxconn’da üretim kapasitesinin normal seviyesine geldiği belirtiliyor. Corona virüsü ortaya çıkmadan önceki üretim seviyesine ulaşıldığı ifade edildi.

Foxconn kurucusu Terry Guo, salgından önceki üretim kapasitelerine ulaştıklarını söyledi. Beklentilerinden çok daha kısa bir süre içerisinde normale döndüklerini söyleyen Guo, Japonya ve Kore’deki tedarik zincirlerinin ise henüz istenen seviyede olmadığını ifade etti. Her iki ülkede de salgının halen kontrol altına alınmamış olması bu duruma zemin hazırlıyor.

Son dönemde teknoloji devinin iPhone 9 ve iPhone 12 modellerinin tanıtımını ertelemek durumunda kalacağına dair iddialar ortaya atılıyordu. Şirketin 31 Mart tarihinde uygun fiyatlı iPhone 9 modelini tanıtıp tanıtmayacağı henüz kesin değil. Foxconn’da üretim hatlarının normale dönmesi ile beraber iPhone 9 planlandığı gibi çıkar mı bunu da zaman gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum