Yatırım yapmaya başla!

Apple Yeni iPhone Modellerinde Kendi Modemlerine Yer Vermeyi Planlıyor

Bugüne kadar iPhone’larda Intel’den modem alan Apple, yeni cihazlarında kendi modemlerini üretecek.
Apple Yeni iPhone Modellerinde Kendi Modemlerine Yer Vermeyi Planlıyor

Teknoloji devi Apple, geliştirmiş olduğu iPhone’lar için pek çok farklı firmadan ürün desteği alıyor. Şirket ürünlerin ekranlarını büyük ölçüde Samsung’dan alırken, modem desteğini ise Intel’den sağlıyor. Yakın geçmişte gittiğimizde ise şirket modemlerini Qualcomm’dan alıyordu.

Ancak Qualcomm ile yaşanan çeşitli gerilimler ve patent davaları, iki teknoloji devini yol ayrımına getirdi. O zamandan beri iPhone modellerinin modemleri Intel tarafından alınıyor. Ancak şirket önümüzdeki dönemde dışarıya olan bağlılığını olabildiğince azaltmayı planlıyor. Şirket yetkilisinden gelen son açıklamaya göre Apple, yeni iPhone modellerinde kendi modemlerine yer verecek.

Apple Kendi Modemini Yapacak

Apple Kendi Modemini Yapacak

Bugüne kadar Apple’ın dışarıya olan bağımlılığını azaltmak için çeşitli kararlar aldığına tanık olduk. Şirket bilindiği üzere işlemci ve grafik birimlerini bizzat kendisi üretiyor. Ancak bundan sonra modemleri de Apple kendisi üretmeye başlayacak. Bugüne kadar söylenti aşamasında olan bu haberler, şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı Johny Srouji tarafından doğrulandı.

Srouji yaptığı açıklamada, Apple’ın kendi modemleri üretmek için kolları sıvadığını, 2020 ve 2021 yılında piyasaya sürülecek olan yeni iPhone modellerinde kendi ürünlerine yer vereceklerini belirtti. Bundan böyle önümüzdeki yıldan itibaren iPhone modellerinde Apple’ın kendi geliştirmiş olduğu modemlerin olacağını söyleyebiliriz. Bilindiği üzere iPhone modellerinde bugün itibariyle Intel’in modemleri bulunuyor.

Şirketin 2019 yılında çıkaracağı iPhone’lar için var gücüyle çalıştığı biliniyor. Apple’ın bu yıl olduğu gibi yeni iPhone’larda de 3 farklı modele yer vermesi bekleniyor. Bu modellerin 6.5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5.8 inç OLED ekranlı iPhone XO ve 6,1 inç ekran ile iPhone XR (2019) şeklinde olacağı belirtiliyor. Apple’ın yeni iPhone modellerinde tasarım anlamında çok büyük bir değişikliğe gitmesi beklenmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum