Yatırım yapmaya başla!

Apple, iPhone Kullanıcılarının Gönderdiği Mesajları Düzenlemesine İmkan Sağlayacak Özellik Geliştiriyor

Apple, iPhone kullanıcılarının mesaj gönderdikten sonra düzenlemelerini sağlayacak bir patent başvurusunda bulundu.
Apple, iPhone Kullanıcılarının Gönderdiği Mesajları Düzenlemesine İmkan Sağlayacak Özellik Geliştiriyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple, akıllı telefon pazarının en güçlü üreticilerinden biri konumunda. Geçmiş yıllardan bu yana iPhone modellerine yenilerini ekleyen şirket, yazılım tarafında da iOS sürümlerini sürekli güncelliyor. Son olarak iOS 13’ü kullanıcıların beğenisine sunan teknoloji devi, bir yandan da iOS 14 üzerindeki geliştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Gelecek olan ürün ve servislerde sunulacak yeni özellikler için önceden patent başvuruları yapılıyor. Son olarak yapılan patent başvurusu iOS cihazların mesaj deneyimini iyileştirecek bir özelliğe işaret ediyor. Yapılan patent başvurusunda kullanıcıların göndermiş olduğu mesajları sonradan düzenlemesine imkan sağlayan bir özellik dikkat çekiyor.

Bilindiği üzere günümüzdeki mesajlaşma uygulamalarında gönderilen mesajları sonradan düzenlemek mümkün olmuyor. Kullanıcılar mesajları silebiliyor ancak yeni bir düzenleme yapamıyor. Apple’ın yeni patent başvurusu bu geleneği değiştirebilir.

Apple’dan Dikkat Çeken Patent

Apple’dan Dikkat Çeken Patent

Apple’ın yeni patent başvurusu ile ilgili çok fazla bir detay bilinmiyor. Merak edilen konulardan birisi bu özelliğin SMS için mi yoksa iMessage uygulaması için mi olduğu. Ancak SMS mesajların altyapısı düşünüldüğünde bu özellik iMessage uygulaması için daha uygun gibi görünüyor. Şirketin patentinde mevcut mesajlaşma uygulamalarının yeterince kullanışlı olmadığına dikkat çekiliyor ve kullanıcıların pek çok avantajdan mahrum bırakıldığına dikkat çekiliyor.

Patentte bu teknolojinin nasıl geliştirileceğine dair açıklamalarda bulunan Apple, “Bir mesaj için bir etki efekti seçmek için gelişmiş yöntemlere ve arayüzlere sahip elektronik cihazlara ihtiyaç vardır. Bu yöntemler ve arayüzler, bir mesaj için etki efekti seçmek için geleneksel yöntemleri tamamlayabilir veya bunların yerini alabilir” ifadelerine yer veriyor. Patentin ayrıntılarında mesaj düzenleme özelliğine dair arayüzlere rastlamak mümkün.

Bu özelliğin bir benzeri iş odaklı mesajlaşma platformu Slack’te bulunuyor. Kullanıcılar Slack üzerinden karşı tarafa göndermiş olduğu mesajı sonrasında istedikleri gibi düzenleyebiliyor. Apple’ın patenti gösteriyor ki önümüzdeki günlerde iOS tabanlı mesajlaşma uygulamalarında bu özelliği kullanmak mümkün olacak. Tabi şirketler her yıl sayısız başvuruda bulunuyor ve bunların pek azı hayata geçiyor. Bu patentin de daha sonradan rafa kaldırılması söz konusu olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum