Yatırım yapmaya başla!

Apple, iPhone Kullanıcılarının Gizliliğini Öne Çıkaran Reklam Filmi YayınladıApple, iPhone Kullanıcılarının Gizliliğini Öne Çıkaran Reklam Filmi Yayınladı

Teknoloji devi Apple, geçmiş yıllardan bu yana iPhone modelleri ile akıllı telefon pazarında yer alıyor. Milyonlarca kullanıcıya ulaşan şirket, gizlilik konusuna verdiği önem ile rakiplerinden her zaman bir adım önde olmuştur. Son günlerde pek çok uygulama ve serviste gizlilik ihlallerinin yaşandığına tanık oluyoruz. Apple yayınladığı son reklam filmi ile bu konunun altını çiziyor. Şirket kullanıcıların kişisel bilgilere önem verdiğini vurguluyor.

Verilerin kişiye özel olduğuna dikkat çeken Apple, reklam filminde karanlık atmosfere sahip bir şehirden görüntülere yer veriyor. Kullanıcıların telefonlarında sayısız özel veri olduğunu belirten şirket, bu verilerin gizliliğinin önemini vurguluyor.

Reklam filminin tanıtımında “Gizliliğinizin asla sorgulamanız gereken bir şey olmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu basit, apaçık ve anlaşılır olmalı.” ifadeleri yer alıyor. Apple’ın kastettiği kişisel bilgiler arasında ödeme bilgileri, fotoğraf ve videolara erişim, internet arama geçmişi, kalp ritmi gibi son derece önemli veriler yer alıyor.

Teknoloji devi politikası gereği olabildiğince az veri topladığını belirterek, “Verilerinizi karıştırıp başkalarına ait milyonlarca veriyle birleştirdiğimiz Ayrımsal Gizlilik tekniğini bu alanda ilk kez kullanıyoruz. Bu çerçevede, kimliğinizi ortaya çıkarabilecek özel verileri değil, genel örüntüleri görüyoruz. Bu örüntüler sayesinde en popüler emoji, en iyi QuickType önerileri ve Safari’de enerji tüketim oranları gibi bilgileri ortaya çıkarıyoruz.”açıklamasını yaptı. Şirketin gizlilik odaklı hazırladığı reklam filmini videodan izleyebilirsiniz.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum