Yatırım yapmaya başla!

Apple, iPhone 12 Modellerinde Wi-Fi Standardını Yükseltiyor

Apple’ın iPhone 12 serisinde daha hızlı bir Wi-Fi standardına yer vermesi bekleniyor.
Apple, iPhone 12 Modellerinde Wi-Fi Standardını Yükseltiyor

Teknoloji devi Apple, akıllı telefon pazarında iPhone modelleri ile her yıl milyonlarca kullanıcının ilgisini topluyor. Şirket geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 11 modellerinin tanıttı ve satışa sundu. Telefonlarda bir önceki modellere göre çok radikal bir değişikliğe rastlanmadı. Ancak gelen haberler Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 12 modellerinde çok konuşulacak yenilikler olacağını işaret ediyor. Gelecek olan yeniliklerin başında ise 5G desteğinin olacağı ifade ediliyor.

Teknoloji devi yeni amiral gemilerinin daha hızlı internet deneyimine kavuşması için 5G ile beraber Wi-Fi standardını da yükseltmeye hazırlanıyor. Kullanıcıların internet hızını olumlu yönde etkileyen özelliklerin başında sahip olunan altyapı ile beraber cihazın donanımı da büyük önem arz ediyor. Samsung, Huawei, Xiaomi gibi pek çok üreticinin 5G destekli telefonlar sunduğu günümüzde, Apple yapacağı yükseltmeler ile üst seviye bir erişim sağlamayı planlıyor.

Wi-Fi Standardı Yükseliyor

Wi-Fi Standardı Yükseliyor

Bilindiği üzere Apple cihazları arasında kablosuz şekilde bağlantı kurulmasını sağlayan AirDrop özelliği kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Teknoloji devi buradaki bağlantı hızını yükseltmek adına Wi-Fi standardını bir üst seviyeye çıkarıyor. Buna göre telefonlarda IEEE 802.11ay Wi-Fi standardı kullanılacak. Bu Wi-Fi standardı menzili kısa olmasına rağmen çok daha hızlı veri aktarım imkanı sunuyor. Yeni bağlantı teknolojisi ile gecikmenin oldukça düşeceği belirtiliyor. Tabi bunun için sahip olunan altyapının da gerekli hızları sunması gerekiyor.

Apple’ın bu yonga setlerini daha önce sorunlar yaşadığı Qualcomm’dan alması bekleniyor. AirDrop özelliğinin yapılacak olan değişiklik ile çok daha yüksek hızlara ulaşacağı belirtiliyor. Dolayısıyla kullanıcılar cihazları arasında büyük boyutlardaki dosyaları çok daha kısa sürede birbirlerine aktarma imkanına sahip olacak. Yeni amiral gemilerinin dört modelden oluşması ve hepsinde 5G desteğinin olması bekleniyor.

Apple’ın iPhone 12 serisini tanıtması ile beraber 2020 yılı içerisinde 100 milyon sevkiyat yapmak istediği belirtiliyor. Telefonların 6 GB’a kadar RAM, 3D ToF sensörü ve 120 Hz ekran ile gelmesi bekleniyor. Tasarımsal anlamda da önemli değişikliklerin olması bekleniyor ve iPhone 12 modellerinin iPhone 4 benzeri bir görünüme sahip olacağı tahmin ediliyor. Sonbahar aylarında tanıtılacak olan yeni telefonlara dair önümüzdeki günlerde başka bilgilerin de ortaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum