Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın iPhone 12 Serisinin Tanıtımını Ekim’e Erteleyeceği İddia Edildi

İsabetli sızıntıları ile bilinen Jon Prosser, iPhone 12’nin tanıtım tarihinin erteleneceğini iddia etti.
Apple’ın iPhone 12 Serisinin Tanıtımını Ekim’e Erteleyeceği İddia Edildi

ABD’li teknoloji devi Apple önümüzdeki günlerde iPhone modellerini yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Şirket son olarak 2019’un Eylül ayında iPhone 11 serisini tanıtmış ve satışa sunmuştu. Geçtiğimiz aylardan bu yana yeni amiral gemileri iPhone 12 modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Apple’ın beklenen telefonlarına dair çeşitli kaynaklardan çok sayıda sızıntı ortaya çıktı.

Yeni telefonlarla ilgili en çok merak edilen konulardan birisi ise Apple’ın düzenleyeceği tanıtım tarihi olmakta. Bilindiği üzere teknoloji devi yeni iPhone modellerini her yılın Eylül ayında tanıtıyor. Ancak bu yıl tüm dünya COVID-19 pandemisinin olumsuz etkilerini yaşamaya başladı.

Apple’ın üretim tesislerinin büyük bölümü Çin’de bulunuyor ve bu nedenle geçtiğimiz aylarda tedarik, üretim süreçlerinde sorular yaşadığı belirtilmişti. Bu nedenle iPhone modellerinin tanıtım tarihinin erteleneceğini iddia eden kaynaklar mevcut. Son olarak Jon Prosser da benzer bir iddiada bulundu.

iPhone 12 için Yeniden Gecikme İddiası

iPhone 12 için Yeniden Gecikme İddiası

Twitter’da daha önce yaptığı isabetli sızıntılar ile tanınan Jon Prosser, iPhone 12’nin tanıtım tarihine dair yeni bir iddiada bulundu. Prosser yaptığı paylaşımda iPhone 12 serisi ve yeni iPad’in Ekim ayında tanıtılacağını belirtti. Bazı kaynaklara göre Apple’ın telefonları Eylül ayında tanıtacağı ancak 5G destekli modellerin piyasaya çıkışının Kasım ayını bulacağı iddia ediliyor. Ancak Prosser gibi tanıtımın da ertelenebileceğini düşünen çok sayıda kaynak bulunuyor.

Benzer bir iddia da Qualcomm CFO’su Akash Palkhiwala tarafından ortaya atıldı. İsim vermeden konuşan yönetici, bir amiral gemisi telefonun yılın üçüncü çeyreği yerinde dördüncü çeyreğinde geleceğini söyledi. Bu açıklama akıllara iPhone 12 ailesini getiriyor. Apple’ın yeni telefonlarında 5G desteğinin olacağı biliniyor. iPhone modellerine 5G desteği ise Qualcomm imzalı modemler tarafından sağlanacak.

Teknoloji devinin ilk kez telefonlarında 5G desteğine yer verecek olması bu gecikmenin sebeplerinden biri olabilir. Apple cephesinde benzer durumlar daha önce de yaşanmıştı. Şirket iPhone X ve XR modellerini Eylül ayında tanıtmış ancak kullanıcılara ulaşması Kasım ayını bulmuştu. Yine de Apple tarafından kesin bir açıklama yapılmış değil ve önümüzdeki günlerde konuyla ilgili resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde düzenlediği WWDC 2020 etkinliğinde iOS 14 işletim sistemini tanıtmıştı. Yeni özellikler ile donatılan iOS sürümü iPhone 12 ailesi ile beraber kullanıcılara sunulacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum