Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple, iPhone 12 ile Beraber Pek Çok Yeni Ürün Tanıtacak

Apple sonbaharda iPhone 12 serisi ile beraber çok sayıda ürünü daha görücüye çıkaracak.
Apple, iPhone 12 ile Beraber Pek Çok Yeni Ürün Tanıtacak
Yorum

ABD’li teknoloji şirketi Apple dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda. Cupertino merkezli şirket iPhone ve Mac modellerinin yanı sıra çok sayıda ürün ve servisin geliştiricisi konumunda. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek etkinlikte yeni iPhone modellerinin tanıtılması bekleniyor. Dikkatler ağırlıklı olarak iPhone 12 serisinde olacak ancak başka ürünlerin de tanıtılacağı belirtiliyor.

Bloomberg analisti Mark Gurman, teknoloji devinin önümüzdeki günlerde tanıtacağı ürünlere dair açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere Apple, giyilebilir teknoloji alanında en yüksek paya sahip şirket olarak öne çıkıyor. Etkinlikte Apple Watch, AirPods Studio ve HomePod gibi ürünlerin tanıtılması bekleniyor. Gurman’a göre Apple iPhone 12’nin siparişlerini de verdi. Teknoloji devi tedarikçilerine 75 milyon iPhone 12 siparişi verdi.

iPhone Siparişleri Verildi

iPhone Siparişleri Verildi

ABD’li şirketin tanıtımın yaklaştığı şu günlerde yeni amiral gemilerinin üretimi için siparişleri verdiği belirtiliyor. Bu yıl çıkacak telefonların tamamında 5G desteğinin yer alacağı biliniyor. Apple bu telefonlar için 75 milyon adet sipariş verdi. Bu rakam geçtiğimiz yıla yakın olması ile dikkat çekiyor. Uzmanlar yeni telefonlar için talebin yüksek olduğunu belirtiyor. Mevcut satışta olan iPhone 11 modellerinin teslimatlarının 2020 yılı içerisinde 80 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

Apple yetkilileri yeni ürünlere olan talebin düşmesini beklemiyor. Şirketin mevcut üretim hedefleri 2018 yılındaki rakamlar ile neredeyse aynı seviyede. Bu da Apple’ın COVID-19 pandemisinden tahmin edildiği kadar etkilenmediğini gösteriyor.

İşte Apple’ın Tanıtacağı Yeni Ürünler

İşte Apple’ın Tanıtacağı Yeni Ürünler

Teknoloji devinin iPhone 12 modellerinin yanı sıra pek çok yeni ürünü daha önümüzdeki günlerde düzenleyeceği etkinlikte tanıtması bekleniyor. Bu ürünlerden birisi akıllı saat Apple Watch Series 6 olacak. Yeni saat Watch 3’ün yerini alacağı belirtiliyor. Şirketin ayrıca ilerleyen dönemde Watch 3’ten boşalan yeri doldurmak adına uygun fiyatlı bir akıllı saat tanıtacağı tahmin ediliyor.

Tanıtılacak bir diğer ürün ise iPad Pro tasarımına sahip, iPad Air olacak. Bu ürün ile beraber ayrıca ufak boyuta sahip bir HomePod’un tanıtacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Düzenlenecek etkinlikte AirPods Studio ve AirTags gibi aksesuarların da tanıtıldığını görebiliriz. AirTags’ın bu ürünün gelecek yıla kalması da söz konusu olabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu