Yatırım yapmaya başla!

Apple, iPhone 12’nin Ön Sipariş Süreci için Bir İlke İmza Atmaya Hazırlanıyor

Apple belirli ülkelerde iPhone 12’nin ön siparişlerini aynı anda başlatacak.
Apple, iPhone 12’nin Ön Sipariş Süreci için Bir İlke İmza Atmaya Hazırlanıyor

Teknoloji devi geçtiğimiz gün akşamı iPhone 12 modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Aylardır beklenen yeni seri iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinden oluşuyor. Yeni telefonlar hem tasarımı hem de donanımı ile kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda.

Etkinlik sonrası kullanıcılar heyecanla iPhone 12 serisinin bekleyişine başladı. Apple bu yıl iPhone 12 serisinin ön sipariş sürecinde farklı bir yol izleme kararı aldı. Buna göre bazı ülkelerdeki kullanıcılar yeni amiral gemilerinin ön siparişlerini aynı anda verebilecek. Daha öncesinde bu süreç o ülkelerin yerel saatlerine göre işliyordu.

Ön Sipariş Stratejisi Değişiyor

Ön Sipariş Stratejisi Değişiyor

Apple’ın her yıl tanıttığı iPhone modelleri dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcıya sunuluyor. Şirket bugüne kadar ön siparişi aktif hale getireceği ülkelerde, sürecin başlama saatlerini o ülkelerin yerel zaman dilimine göre ayarlıyordu. Böylece kullanıcılar bulundukları ülkelerde gece yarısı olduğunda yeni telefonların siparişini verebiliyordu.

Apple bu yıl bu anlamda bir ilke imza atma kararı aldı. Teknoloji devi 16 Ekim tarihinde belirlenen ülkelerde iPhone 12 serisini ön siparişe sunacak. Bu ülkelerde ön siparişler eş güdümlü evrensel zamana göre verilecek. Dolayısıyla ülkelerin yerel saatlerinde ön siparişlerin açılması değişiklik gösterecek.

iPhone 12 Mini ve iPhone 12 Pro Max modelleri ile kullanıcılar 6 Kasım tarihinden itibaren buluşabilecek. Ön sipariş sürecinin hemen başlayacağı ülkeler arasında Türkiye yer almıyor. Apple ülkemizde ön siparişlerin ne zaman başlayacağına dair bir açıklama yapmadı. Aynı şekilde Japonya, Güney Kore ve Hindistan gibi başka ülkelerde de ön siparişlerin ne zaman açılacağı netleşmiş değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum