Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Gelecek Yıl Tanıtacağı iPhone 12’nin Fiyatına Dair Yeni Tahmin

Apple’ın gelecek yıl tanıtacağı iPhone 12 için yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.
Apple’ın Gelecek Yıl Tanıtacağı iPhone 12’nin Fiyatına Dair Yeni Tahmin

ABD’li akıllı telefon üreticisi Apple, piyasada yer alan iPhone modelleri ile geçmiş yıllardan bu yana milyonlarca kişinin ilgisini kendisine çekiyor. Şirket son olarak geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 11 ailesini tanıtmış ve kısa süre sonra satışa sunmuştu. Başta iPhone 11 olmak üzere Apple’ın bu yıl çıkan telefonlarında fiyat anlamında fazla bir artış yapmaması nedeniyle kullanıcıların amiral gemilerine ilgisi büyük oluyor.

Diğer yandan teknoloji devi gelecek yılın iPhone modelleri için çalışmalarını sürdürüyor. Şu an satışları iyi olmasına rağmen yılın ilerleyen aylarda kullanıcıların iPhone 11 ailesine ilgisinde düşüş bekleniyor. Bunun başlıca sebebi ise şirketin gelecek yıl tanıtacağı iPhone 12 modelleri olmakta.

Pek çok yeniliğin ve iyileştirmenin olması beklenen yeni telefonlar ile ilgili kullanıcıların beklemeye başlayacağı yapılan tahminler arasında. Konuya dair hazırlanan bir rapor Apple’ın iPhone 11’in üretimini yüzde 25 oranında yavaşlatacağını iddia ediyor. iPhone 12’ye dair isabetli tahminleri ile tanınan analist Ming-Chi Kuo, fiyata dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

iPhone 12’nin Fiyatı için Yeni Tahmin

iPhone 12’nin Fiyatı için Yeni Tahmin

Apple’ın 2020 yılının Eylül ayında yeni iPhone 12 modellerini tanıtması bekleniyor. Yeni telefonlarda başta 5G olmak üzere pek çok yeniliğin yer alacağı belirtiliyor. Bu yenilikler sonrası telefonun fiyatının oldukça yüksek olacağına dair tahminler yapılmıştı. Ancak Apple ürünlerine dair ses getiren tahminlerde bulunan Ming-Chi Kuo böyle düşünmüyor. Kuo’nun tahminine göre yeni amiral gemilerinde çok fazla bir fiyat artışı olmayacak.

iPhone 12 için ‘Apple fiyatlara fazla zam yapmayacak’ açıklamasında bulunan Kuo, beklentisinin yaklaşık olarak 50 dolar olduğunu söyledi. Konuyla ilgili daha önce hazırlanan raporlar 100 ila 300 dolara kadar iPhone modellerinde fiyat artışı olacağını iddia etmişti. Apple’ın yeni telefonlarına fazla zam yapmamak için maliyetlerin bir kısmını karlılığı düşürerek kendisinin karşılayacağı düşünülüyor.

iPhone 12 ile Değişiklikler Yolda

iPhone 12 ile Değişiklikler Yolda

Apple’ın yeni amiral gemisinde tasarım anlamında önemli değişikliklere imza atması bekleniyor. Başlıca değişiklikler arasında metal çerçevenin öne çıkacağı belirtiliyor. iPhone 12 Pro’nun ekran büyüklüğünün 6.1. inç olması beklenirken, iPhone 12 Pro Max ise 67 inç OLED ekran ile gelecek.

Şirket bunu ekran çerçevesini mevcut modellere göre daha ince hale getirerek yapmayı planlıyor. Genel itibariyle iPhone 4 modeline benzer bir görünümün bizleri karşılayacağını söyleyebiliriz. 5G desteğinin gelmesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Qualcomm’un iPhone 12’nin 5G desteği için hazırladığı resmi ağızdan açıklanmıştı. Şirketin başkanı Cristano Amon, Apple ile uzun yıllar birlikte iş birliği içerisinde olacaklarını ve iPhone modelleri için 5G modelleri geliştirmeye başladıklarını söylemişti. Önümüzdeki günlerde iPhone 12 ailesine dair yeni sızıntıların ortaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum