Yatırım yapmaya başla!

Apple, iPhone 12 Ailesine Bütçe Dostu Bir Model Daha Ekleyebilir

Apple’ın iPhone 12 serisine dair yeni bilgiler çıkmaya devam ediyor.
Apple, iPhone 12 Ailesine Bütçe Dostu Bir Model Daha Ekleyebilir

ABD’li teknoloji devi her yıl tanıttığı iPhone serileri ile dünyanın dört bir yanında dikkatleri üzerine topluyor. Şirketin piyasaya sürdüğü yeni iPhone modelleri milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Son yıllarda Apple’ın en çok satan modelleri arasında bütçe dostu telefonları gösterebiliriz. iPhone XR ve iPhone 11 modelleri şirketin her yıl en çok ilgi gören telefonları oluyor. Geçtiğimiz ay tanıtılan iPhone SE modelinin de yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Teknoloji devi bir yandan da yılın sonuna doğru tanıtacağı iPhone 12 serisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Beklenen telefonlara dair yeni haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bilgiler ışığında iPhone 12 serisinin ekranına dair bir iyi bir de kötü haber ortaya çıkmıştı.

Bu yıl çıkacak telefonların tamamında 5G desteğinin olması bekleniyor. iPhone 12 serisinde 5G desteğini sunacak modemler için Qualcomm’un önümüzdeki günlerde üretime başlayacağı belirtiliyor. Apple’ın bu modellerin haricinde 4G destekli bir telefon daha piyasaya süreceği iddia edildi.

Apple 4G Destekli Telefon Sunabilir

Apple 4G Destekli Telefon Sunabilir

Geçtiğimiz yıldan bu yana akıllı telefon pazarında 5G destekli telefonların tanıtıldığına tanık oluyoruz. Huawei ve Samsung gibi şirketler 5G destekli yeni modellerini kullanıcıların beğenisine sundu. Apple’ın ise bu yıl tanıtacağı iPhone 12 serisinde 5G desteğine yer vereceği biliniyor. Tahmin edileceği üzere telefonlarda 5G desteğinin yer alması fiyatlarında artış yaşanmasına neden olacaktır.

Bugüne kadar çıkan sızıntılarda Apple’ın iPhone 12 serisinin 4 modelden oluşacağı iddia edilmişti. Bir iddiaya göre şirket bütçe dostu olacak beşinci bir iPhone 12 modeli piyasaya sürebilir. Bu telefonun diğer modellerden farklı olarak 4G desteği ile geleceği ve 650 dolar fiyat etiketi ile piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Telefonun uygun fiyat ile gelmesi için 5G özelliğinden vazgeçilmesi gerekecek.

Telefonun diğer özelliklerinin çıkacak iPhone 12 serisinde yer alacak modeller ile aynı olacağı tahmin ediliyor. Son yıllarda Apple’ın tanıttığı serilerde en fazla uygun fiyata sahip modeller ilgi görüyor. Şirketin bu stratejisini devam ettirmesi bu açıdan tutarlı görünüyor. Apple’ın yeni iPhone 12 serisini Eylül ayında tanıtacağı belirtiliyor. Ancak COVID-19 nedeniyle bu tanıtımın Ekim ya da Kasım ayına sarkma ihtimali bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum