Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın iPhone 12 Ailesinin Tamamında Önemli İyileştirmeler Yapacak

Apple’ın gelecek yıl tanıtacağı yeni iPhone modelleri için sızıntılar gelmeye devam ediyor.
Apple’ın iPhone 12 Ailesinin Tamamında Önemli İyileştirmeler Yapacak

Teknoloji devi Eylül ayında iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinden oluşan enşi modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Telefonlar kısa sürede satışa çıktı ve ülkemizde de olmak üzere pek çok pazarda kullanıcılara sunuluyor. Bu yıl çıkan telefonlarda kullanıcıların beklediği pek çok yenilik karşımıza çıkmadı. Gelen tüm sızıntılar Apple’ın 2020 yılında piyasaya süreceği iPhone modellerinde büyük yenilikler yapacağını işaret ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın önümüzdeki yıl bir ilke imza atacağını gösteren bir haber gelmişti. iPhone 12 modellerinin kutusundan AirPods kulaklık çıkacağı belirtilmişti. Bugüne kadar kulaklık Apple tarafından harici olarak satışa sunuldu. Yeni iPhone serisi için gelen sızıntıların ardı arkası kesilmiyor.

Sunulacak yeni özellikler arasında en dikkat çekeni ise 5G desteği olacağını söyleyebiliriz. Şirkete yakın bir analist Apple’ın gelecek yıl tanıtacağı iPhone modellerine dair önemli iddialarda bulundu. Bu iddialar arasında 5G desteği ve serinin dört modelden oluşması dikkat çekiyor.

2020’de Dört iPhone Modeli Gelecek

2020’de Dört iPhone Modeli Gelecek

Bilindiği üzere ABD’li teknoloji devi geçtiğimiz yıl ve bu yıl iPhone serisinde üç modele yer vermişti. Bunlardan birisi ise iPhone XR ve iPhone 11 gibi uygun fiyatlı modeller olmuş ve serinin en çok satan telefonları olmuştu. Şirketin önümüzdeki yıl seriye bir model daha ekleyeceği iddia edildi. İddia JP Morgan analisti Samik Chatterjee tarafından ortaya atıldı. Önümüzdeki yılın sonbahar aylarında tanıtılması beklenen yeni iPhone’ların dört ayrı modele sahip olacağı belirtiliyor. JPMorgan analistine göre çıkacak tüm modellerde 5G desteğinin olması bekleniyor.

Üstelik bu modellerin hepsinde OLED ekran teknolojisi kullanılacağı ortaya atılan bir diğer iddia. Bilindiği üzere Apple uygun fiyat ile satışa sunduğu iPhone XR ve iPhone 11 gibi modellerde LCD ekran teknolojisine yer veriyor. Chatterjee yeni modellerin ekran boyutlarına dair de tahminlerde bulunuyor.

Buna göre Apple 6.1 inç ve 6.7 inç büyüklüğünde iki adet üst seviyeye hitap eden model sunacak. Uygun fiyatlı olması beklenen diğer iki modelin ekran boyutlarının ise 5.4 inç ve 6.1 inç olması bekleniyor. Sunulacak olan tüm modellerde 5G ve OLED ekran panellerine yer verilecek olması ise sevindirici bir gelişme. Üst seviye olarak çıkacak modellerin arka bölümünde 3D kamera teknolojisinin kullanılması beklenirken, diğer modellerde ikili kamera modülüne yer verilecek.

2020’e mini-LED Ekranlar Geliyor

2020’e mini-LED Ekranlar Geliyor

ABD’li teknoloji devi akıllı telefonlar ile daha çok gündeme gelse de kişisel bilgisayar alanında da çok sayıda ürün ile karşımıza çıkıyor. Şirket her yıl bu ürünlere daha üstün donanımla ekleyerek geliştirmeye devam ediyor. Apple ürünlerine yönelik sızıntıları ile tanınan analist Ming-Chi Kuo, teknoloji devinin 2020 yılında kullanacağı ekran teknolojisine yönelik önemli iddialarda bulundu. Kuo’ya göre gelecek yıl Apple ürünlerinde mini-LED ekran teknolojisi yerini alacak.

Bu teknolojinin sunulacağı cihazların arasında 12.9 inç iPad Pro ve 16 inç yeni MacBook Pro’nun olmasına kesin gözüyle bakılıyor. mini-LED adı verilen ekran geliştirilecek ürünlerin daha hafif olmasını sağlıyor. Ayrıca görüntü kalitesinde de gözle görülür bir artış yaşanması bekleniyor. Teknoloji devi bu ekranların tedarikini Güney Koreli LG’den sağlayabilir.

Halihazırda Apple ekranlarının büyük bölümü Samsung’dan sağlanıyor. Bu hamle ile Apple’ın Samsung’a olan bağımlılığının da azalacağı tahmin ediliyor. Ancak mini-LED ekran teknolojisi ile üretilen Apple ürünlerinin oldukça yüksek fiyat ile gelebileceği belirtiliyor. Dolayısıyla şirketin bu ekran teknolojisini üst düzey ürünlerine entegre edeceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum