Yatırım yapmaya başla!

Apple, iPhone 12 Modelinde Yer Alacak 5G Anteni Kendi Geliştirebilir

Apple’ın sonbahar aylarında tanıtacağı iPhone 12 modellerine dair yeni haberler gelmeye devam ediyor.
Apple, iPhone 12 Modelinde Yer Alacak 5G Anteni Kendi Geliştirebilir

ABD merkezli teknoloji devi Apple, piyasaya sunduğu iPhone modelleri ile her yıl ses getiriyor. Şirket geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 11 modellerini tanıttı ve piyasaya sürdü. Telefonlarda daha önceki modellere göre çok bariz bir değişiklik görülmedi. Teknoloji devi bir yandan bu yıl tanıtacağı iPhone 12 modelleri üzerinde çalışıyor. Telefonlara dair geçtiğimiz dönemde pek çok sızıntı ortaya çıktı. Yeni amiral gemilerinde yer alacak başlıca yenilikler arasında 5G desteği bulunuyor.

Bilindiği üzere Apple ile Qualcomm geçtiğimiz dönemde patent davaları ile karşı karşıya gelmişti. Sonrasında ise iki şirket beklenmedik şekilde anlaştı. Apple’ın iPhone 12 modellerinde 5G modemlerinin Qualcomm tarafından geliştirileceği biliniyor. Ortaya atılan bir iddia ise Apple’ın dışa bağımlı olmamak adına kendi antenini geliştireceğini işaret ediyor. Teknoloji devi 5G desteğini sunmak adına antenini kendisi geliştirebilir.

Apple Kendi Antenini Geliştirebilir

Apple Kendi Antenini Geliştirebilir

Fast Company tarafından paylaşılan rapor, Apple’ın kendi anten tasarımı üzerinde çalıştığını belirtiyor. Şirketin bu yolu izlemesinde başlıca sebep Qualcomm’a bağımlı olmak istememesi. Bir diğer neden ise Qualcomm imzalı QTM525 anteninin sahip olduğu boyutlar. Apple bu boyuttaki bir antenin iPhone 12’nin tasarımı için uygun olmadığını belirtiyor. Apple’ın hem tasarımsal olarak hem de bağımlılıktan kurtulmak adına atacağı adım sürpriz olmayacaktır.

Burada merak uyandıran konu teknoloji devinin Eylül ayına kadar bu anteni geliştirip geliştirmeyeceği olacak. Apple daha önce de kendi antenlerini tasarlamıştı. Yıllar önce iPhone 4 için böyle bir adım atmış ancak telefon arama sorunları ile gündeme gelmişti. Uzmanlar 5G destekli antenlerin geliştirilmesinin diğer antenlere göre çok daha zor olduğunun altını çiziyor. Bu antenler kendisinden önceki modellere göre çok daha yüksek frekans aralığında çalışıyor. Dolayısıyla üretimde hata payı en aza indiriliyor.

Apple’ın geçtiğimiz yıl Intel’in 5G yatırımlarını satın aldığı gündeme gelmişti. Dolayısıyla şirketin önümüzdeki süreçte iPhone ve iPad ürünlerinde kendi modemlerine yer vermesi sürpriz olmayacaktır. Uzmanlar bunun için geliştirme sürecinin uzun bir yolculuk olduğuna dikkat çekiyor. Apple’dan bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. iPhone 12’nin antenlerinin akıbetinin ne olacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum