Yatırım yapmaya başla!

Apple, macOS’ta Olan İnternet Üzerinden Kurtarma Özelliğini iOS’a Getiriyor

Apple’ın uzun zamandır macOS’ta sunduğu yararlı bir özellik iOS 13.4 ile iPhone kullanıcılarına geliyor.
Apple, macOS’ta Olan İnternet Üzerinden Kurtarma Özelliğini iOS’a Getiriyor

ABD’li teknoloji devi Apple dünyanın en değerli şirketlerinden biri konumunda. Şirket bu gücünü milyonlarca kullanıcısına sunduğu ürün ve servislerden alıyor. Bu ürünlerin başında ise iPhone ve Mac gibi cihazlar geliyor. Apple’ı rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği ise ürünlerinin işletim sistemini de kendisi geliştiriyor olması. macOS ve iOS işletim sistemleri ile teknoloji devi masaüstü ve mobil kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor. Şirket bu işletim sistemlerini sürekli güncelliyor ve yeni özellikler sunuyor.

Apple’ın geliştirmiş olduğu işletim sistemleri rakiplerine göre daha stabil çalışmasıyla biliniyor. Gerek macOS gerekse iOS yazılımları uzun süre donma sorunu yaşamıyor. Ancak buna rağmen bazen olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu gibi durumlar için macOS için uzun zamandır kullanılan internet üzerinden kurtarma özelliği mevcut. Teknoloji devi şimdi ise bu aracını iOS kullanıcılarının hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

iPhone’lar İnternet Üzerinden Kurtarılacak

iPhone’lar İnternet Üzerinden Kurtarılacak

iPhone kullanıcıları uzun zamandır macOS’ta bulunan Internet Recovery özelliğininin iOS’ta yer almasını bekliyordu. Teknoloji devi kullanıcıların talebine kayıtsız kalmadı ve yeni özelliği iOS 13.4 beta sürümünde test etmeye başladı. ‘İşletim Sistemi Kurtarma’ adı ile görülen özellik iOS işletim sisteminin çökmesi durumunda internet üzerinden müdahale edilmesini mümkün kılıyor. Bugüne kadar çöken iOS sürümleri bilgisayar yardımıyla kurtarılabiliyordu.

Artık bu işlemi internet üzerinden de yapmak mümkün olacak. Kesin olmamakla beraber bu özelliğin sadece iPhone modelleri ile sınırlı kalmayacağı tahmin ediliyor. Şirketin diğer ürünleri Apple Watch, HomePod gibi cihazlarda da bu özelliğin kullanılabileceği belirtiliyor. İnternet üzerinden kurtarma özelliğinin iOS 13.4 betasında görülmüş olması, yakın zamanda kullanıcılara sunulacağını gösteriyor.

Uzmanlar kurtarma özelliğinin macOS’ta olduğu gibi çalışacağını belirtiyor. Bununla beraber kullanıcılar çöken sistemi kurtarmak için bilgisayara bağımlı olmaktan kurtulacak. iOS işletim sistemine gelecek olan yeni güncellemeler ile kullanım deneyiminin daha da iyileşeceği belirtiliyor.

Bir sonraki işletim sistemi iOS 14’te bu deneyimin daha da üst seviyeye çıkacağını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde iOS 14’ün çoklu görev penceresini ortaya çıkaran görüntü sızdırılmıştı. İlerleyen günlerde gelecek özelliklere dair yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum