Yatırım yapmaya başla!

Apple, iOS 14 Sürümünde Kayıt Alma Özelliğini Sunmaktan Vazgeçebilir

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan kayıt alma özelliği kullanıcılar arasında güvenlik endişesine neden oldu.
Apple, iOS 14 Sürümünde Kayıt Alma Özelliğini Sunmaktan Vazgeçebilir

ABD’li teknoloji devi Apple akıllı telefon pazarının önde gelen üreticileri konumunda. iPhone modelleri ile adından söz ettiren şirket ayrıca yazılım desteğini de kendisi sağlıyor. Şirket geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 11 modelleri ile beraber iOS 13 işletim sistemini kullanıcıların beğenisine sundu. Bu sürüm ile başta karanlık mod desteği olmak üzere pek çok yeni özellik kendisini gösterdi. Diğer yandan daha önceki sürümlerde olmadığı kadar hataya rastlandı.

Apple yayınladığı güncellemeler ile bu sorunların büyük bölümüne çözüm getirdi. Teknoloji devi bir yandan da bir sonraki işletim sistemi iOS 14 üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan işletim sistemine dair bazı özellikler ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi ise görüşmelerde kayıt almaya imkan tanıyor.

Geçtiğimiz günlerde iOS 14 ile görüşmelerde kayıt alma imkanının sunulabileceği gündeme gelmişti. Ancak bu durum kullanıcılarda güvenlik açısından tedirginlik yaratmış durumda. Apple’ın bu hamlesinden geri adım atabileceği konuşuluyor.

Kayıt Seçeneği Rafa Kalkabilir

Kayıt Seçeneği Rafa Kalkabilir

Günümüzde akıllı telefonlar için geliştirilen pek çok uygulama mevcut. Şirketlerin doğrudan sunmadı özellikler üçüncü parti uygulamalar aracılığı ile temin edilebiliyor. Bunlardan başlıcası ise arama kaydetme özelliği olmakta. iOS ve Android mağazalarından indirilen pek çok uygulama ile yapılan görüşmeler kayıt altına alınabiliyor. Apple’ın bu özelliği iOS 14 ile doğrudan kullanıcılara sunması bekleniyor.

Ancak kullanıcılardan gelen olumsuz yöndeki geri bildirimler nedeniyle şirketin geri adım atabileceği konuşuluyor. Telefon ve FaceTime aramalarının kayıt altına alınması Apple’ın yasal sorunlar ile karşılaşmasına neden olabilir. Kullanıcıların böyle bir ihtimale karşı Apple’dan açıklama beklediği belirtiliyor.

Apple Çalışanlarına Özel Olabilir

Apple Çalışanlarına Özel Olabilir

Teknoloji devinin WWDC 2020 etkinliğinde bu duruma dair net bir açıklama yapması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgilerde bu özelliğin kullanıcıların kendi isteği doğrultusunda kullanılabileceği belirtilmişti. Apple’ın konuyla ilgili uyarı metninde, “Ses kaydı özelliğinden yararlanan bu cihazın başka bir kişi tarafından kullanılmasına izin vermeyeceğinizi kabul ediyorsunuz.” mesajı yer alıyor.

Konuyla ilgili yapılan bir açıklama ise kullanıcıların bu endişesini giderecek türden. İlgili özellik üzerinde çalışıldığı ancak bunu sadece Apple çalışanları tarafından kullanılabileceği belirtiliyor. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde tartışmaların devam edeceği tahmin ediliyor. Apple WWDC 2020 etkinliğini 22 Haziran tarihinde dijital ortam üzerinden düzenleyecek. Bu tanıtımda iOS 14 ile merak tüm bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum