Yatırım yapmaya başla!

Apple, iOS 13 ile Kullanıcıların Ücretli Aboneliklerini Unutmalarını Engelleyecek

Apple, ücretli uygulamalarını cihazından kaldıran kullanıcılar için abonelik ücretlerini unutmaması için yeni uyarı özelliği geliştiriyor. iOS 13 Beta 2’de rastlanan özellik iOS 13 ile resmi olarak kullanımda olacak.
Apple, iOS 13 ile Kullanıcıların Ücretli Aboneliklerini Unutmalarını Engelleyecek

Apple milyonlarca iPhone ve iPad kullanıcısına çok daha güvenli bir deneyim sağlamak adına işletim sistemlerine sürekli yeni özellikler ekliyor. iOS için her yıl yeni sürüm geliştiriliyor ve kullanıcılara önceki sürümlerde yer almayan özellikler sunuluyor. Bilindiği üzere önümüzdeki süreçte iOS 13’ün kullanıcılara sunulması bekleniyor. App Store’da iOS kullanıcıların beğenisine çok sayıda uygulama sunulmuş durumda.

Bu uygulamalardan bazıları ise ücretli abonelik sunuyor. iOS 13’e gelecek bir yenilik ücretli abonelik sistemine sahip uygulamaları ilgilendiriyor. Bilindiği üzere pek çok kullanıcı yüklemiş olduğu uygulamaları bir süre sonra siliyor. Ancak bu uygulamalardan bazıları abonelik sistemine sahip ve kullanıcılara ücret yansıtılmaya devam ediyor. iOS 13 ile bu durumun önüne geçilecek.

iOS 13’e Ücretli Aboneler için Uyarı Özelliği

iOS 13’e Ücretli Aboneler için Uyarı Özelliği

App Store’da çok sayıda ücretli hizmet veren uygulamanın varlığı söz konusu. Bu uygulamaları silen kullanıcılar aboneliğini iptal ettirmeyi unutuyor. Dolayısıyla aylık düzenli olarak kredi kartlarına abonelik ücreti yansıtılıyor. iOS 13’e gelecek uyarı sistemi ile kullanıcıların kullanmadıkları servislere bilgileri dışında ücret ödemeleri engellenecek.

Son olarak yayınlanan iOS 13 Beta 2’ye göz ata geliştiriciler, uygulamaların kaldırılması esnasında farklı bir uyarı ile karşılaştı. Uygulamayı kaldırmak isteyen kullanıcıların karşısına aboneliği iptal etmediklerinde yeniden ücretlendirme ile karşılaşacaklarına dair bir uyarı çıkıyor. Dolayısıyla yeni uyarı özelliği ile kullanıcıların mağdur olmasının önüne geçilecek.

iOS 13 Ekim’de Geliyor

iOS 13 Ekim’de Geliyor

Apple’ın üzerinde çalıştığı ve WWDC 2019’ta tanıttığı iOS 13, Ekim ayında kullanıcılar ile buluşmaya hazırlanıyor. Bu tarihlerde yeni iPhone modellerinin tanıtılacağı da biliniyor. Yeni mobil işletim sisteminde kullanıcı deneyimine yönelik pek çok özelliğin olacağı biliniyor.

Bu özelliklerden en dikkat çekeni hiç kuşkusuz karanlık mod özelliği olacak. Bununla beraber uygulamaya yönelik iyileştirmeler ve gizliliğe yönelik yeni uygulamalar yine iOS 13 ile kullanıcılara sunulacak.

Apple yapmış olduğu tanıtımda iOS 13 ile uygulamaların 2 kat hızlı açılacağını ve güncellemelerin veri büyüklüğünün aşağı çekileceğini açıklamıştı. Sonbaharda gelecek yeni işletim sistemi iPhone 6S sonrası, iPad 2 sonrası ve tüm iPad Pro modellerini destekleyecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum