Yatırım yapmaya başla!

Apple iOS 13 ile Birlikte iPhone ve iPad Modellerine Radyo Uygulaması Sunacak

Apple’ın beklenen işletim sistemi iOS 13 pek çok yenilik ile geliyor. Bu yeniliklerden birisinin ise radyo akışı olacağı öğrenildi.
Apple iOS 13 ile Birlikte iPhone ve iPad Modellerine Radyo Uygulaması Sunacak

ABD’li teknoloji devi Apple, geliştirdiği ürün ve yazılımlar ile her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Geliştirdiği ürünlerin yazılım desteğini bizzat kendisinin veriyor olması şirket için büyük avantaj. Bilindiği üzere Apple dünyasında yeni nesil iPhone ve iOS 13’e dair bekleyiş sürüyor.

Yılın sonuna doğru yapılacak tanıtımlar ile şirketin yeni ürünleri ile tanışma imkanı bulacağız. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen WWDC 2019 etkinliğinde iOS 13’e dair pek çok duyuru yapılmıştı. iOS 13, iPhone, iPad ve HomePod ürünleri için yıl sonuna doğru son kullanıcıya ulaşmış olacak.

Son olarak dikkat çeken bir özellik daha ortaya çıktı. Gelen haberlere göre iOS 13’te radyo akış desteğinin sunulması bekleniyor. Bundan böyle iPhone ve iPad kullanıcıları cihazlarından radyo dinleme imkanı bulacaklar.

iOS 13 ile Radyo Akışı Geliyor

iOS 13 ile Radyo Akışı Geliyor

iOS 13’ten gelen son haberler kullanıcıları fazlasıyla heyecanlandırmış durumda. Teknoloji devi son olarak iOS 13’ün beta programında radyo yayınına başladı. İşletim sisteminin sunulması ile beraber iPhone ve iPad kullanıcıları radyo yayınına kavuşmuş olacak.

Yapılacak olan radyo yayınında Tuneln, radio.com ve iHeart gibi binlerce radyo istasyonuna yer verilmesi planlanıyor. Henüz geliştirme aşamasında olan radyo dinleme uygulaması, bir HomePod kullanıcısı tarafından ortaya çıkarıldı. Kullanıcıların HomePod ile radyo dinlemek için Siri’ye “Radyo Çal” komutunu vermesi gerekiyor.

Bununla beraber dinlenecek olan radyo istasyonunu da sesli komut ile seçmek mümkün. Test yayınlarına ulaşan bazı kullanıcılar, radyodaki ses kalitesinin son derece tatmin olduğunu ifade ediyor.

Radyo için Müzik Uygulamasından Faydalanılacak

Radyo için Müzik Uygulamasından Faydalanılacak

Apple’ın mobil cihazlarında radyo desteği müzik uygulaması üzerinden çalışacak. Uygulamadaki radyo kanalının adını söylemek Siri için geçerli bir durum değil. Siri’nin işlevi burada radyo uygulamasını başlatmaktan ibaret. Kullanıcılar dinledikleri radyo istasyonlarını Müzik uygulamasındaki Son Oynatılanlar bölümünde görebilecek.

Teknoloji devinin iOS 13’ün yayınlanmasının ardından radyo uygulaması üzerinde çalışmalarına devam etmesi bekleniyor. iOS 13’ün iPhone ve iPad ürünlerine yepyeni özellikler katması bekleniyor. Yeni işletim sisteminin Eylül ayından itibaren kullanıma sunulması planlanıyor. iOS 13 için iPhone 7 ve üstü modellere sahip olmak gerekecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum