Yatırım yapmaya başla!

Apple iOS 13’ü Yeni Sürümler ile Güncellemesine Rağmen Hataların Sonu Gelmiyor

Apple’ın son güncellemesi iOS 13.5’in çok sayıda hataya sahip olduğu belirtildi. Teknoloji devi sorunların varlığını doğruladı.
Apple iOS 13’ü Yeni Sürümler ile Güncellemesine Rağmen Hataların Sonu Gelmiyor

ABD’li teknoloji devi Apple, her yıl iPhone modellerine ve iOS sürümlerine yenilerini eklemeye devam ediyor Şirket geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 11 serisi ile beraber iOS 13 işletim sistemini kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni işletim sistemi başta karanlık mod olmak üzere pek çok yeniliği de beraberinde getirdi. Ancak bu yıl iOS 13’ün yeni özelliklerinden ziyade kullanıcılara yaşattığı çeşitli hatalar ile gündeme geldiğini söyleyebiliriz.

Apple bu sorunları ortadan kaldırmak adına kısa aralıklar ile yeni güncellemeler yayınlamak durumunda kaldı. Her yeni güncellemede sorunlar ortadan kaldırıldı ancak yeni hatalar ortaya çıktı. Şirket son olarak geçtiğimiz günlerde iOS 13.5 güncellemesini yayınlamıştı. Ancak güncellemeyi indirenler bu sürümde de çeşitli hatalar olduğunu belirtiyor. Apple ise hataların varlığını kabul etti.

iOS 13.5’te Ciddi Sorunlar Mevcut

iOS 13.5’te Ciddi Sorunlar Mevcut

iOS 13.5’i indiren pek çok kullanıcı Apple forumlarında çeşitli hatalar ile karşı karşıya kaldığını belirtiyor. Kullanıcılar cihazlarını fabrika ayarlarına yüklemeyi bile deniyorlar ancak hataların düzelmediği ifade edildi. Başlıca sorunlar arasında iPhone’ların şarjlarının daha çabuk sürede tükenmesi ve iPad’lerin loop moduna girmesi yer alıyor. 10.5 inç iPad Pro modelinde ise yeniden başlatma sorunu olduğu gelen bilgiler arasında.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre iOS 13.5 yüklü cihazlarda MP4 oynatılması esnasında çökme sorunu yaşanıyor. Özellikle üçüncü taraf uygulamalar tarafından gelen içeriklerde bu durumun yaşandığı belirtiliyior. Bunun sebebi ise iOS 11 ile değişen varsayılan video uzantısı HEVC’e dönüştürülmesi olabilir.

Yaşanan sorunların kaynağı kesin olarak bilinmemekle beraber Apple’ın müşteri hizmetleri yetkilileri hataların varlığını kabul ediyor. Teknoloji devinin önümüzdeki günlerde yayınlayacağı yeni bir güncelleme ile söz konusu hataları düzeltmesi bekleniyor. Bunun da iOS 13.5.1 güncellemesi ile olacağını söyleyebiliriz. Apple geçtiğimiz günlerde iOS 13.5 yükleyen kullanıcıların bir önceki sürüme geri dönmelerini engelleyecek bir adım atmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum