Yatırım yapmaya başla!

Apple iOS 13.3 ile iPhone Modellerinde Yaşanan Pil Sorununu Çözmek İstiyor

Apple’ın iOS 13.3’ü kullanıcılara dağıtacağı tarih belli oldu. Şirket bu güncelleme ile batarya sorununu çözmeyi hedefliyor.
Apple iOS 13.3 ile iPhone Modellerinde Yaşanan Pil Sorununu Çözmek İstiyor

ABD’li teknoloji devi Apple, iPhone modelleri ve içerisinde sunduğu iOS işletim sistemi ile milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Şirket Eylül ayında iPhone 11 modelleri ile beraber en yeni işletim sistemi olan iOS 13’ü de görücüye çıkardı. Yeni işletim sisteminde başta karanlık mod olmak üzere pek çok yeni özellik ve iyileştirme öne çıkıyor. Kısa süre içerisinde işletim sisteminin dağıtımının başlaması ile beraber kullanıcılar çeşitli sorunlar yaşamaya başladı

Öyle k Apple iOS tarihinde ilk kez bu kadar kısa aralıklar ile yeni güncellemeler yayınlamak durumunda kaldı. Bu güncellemelerin her birinde bazı sorunlar çözülürken yerine yeni sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Teknoloji devi yaşanan sorunların büyük bölümünü çözmüş olsa da pil süresinin düşmesine dair hatayı henüz ortadan kaldıramadı. iOS 13.3 ile beraber Apple bu sorunu da ortadan kaldırmayı planlıyor.

iOS 13.3 için Tarih Verildi

iOS 13.3 için Tarih Verildi

Bu yıl yeni özelliklerinden ziyade daha çok kullanıcılara yaşattığı sorunlar ile gündeme gelen iOS 13’ün yeni güncellemesi şimdiden beklenmeye başlandı. Son güncelleme ile iPhone kullanıcıları cihazlarının pil süresinin düştüğünü belirtiyor. Bugüne kadar neredeyse 10 adet güncelleme yayınlayan Apple’ın iOS 13.3 ile beraber tüm sorunları ortadan kaldırmak istediği belirtiliyor.

Yeni iOS güncellemesinin ne zaman son kullanıcıya ulaşacağı da yapılan bir sızıntı ile ortaya çıkmış oldu. Vietnam merkezli GSM operatörü Viettel’in yaptığı bir duyuru iOS 13.3’ün de haberini verdi. Şirket 13 Aralık tarihinde kullanıcılara eSIM hizmetini başlatacağını duyurdu. Ancak duyuruda kullanıcıların bu hizmetten yararlanması için iPhone’ların iOS 13.3’e güncellenmiş olması gerektiği dikkat çekiyor. Akıllı saat kullanıcılarının ise watcOS sürümünü 6.1.1’e yükseltmesi isteniyor.

iOS 13.3 için Geri Sayım Başladı

iOS 13.3 için Geri Sayım Başladı

Sürüm şu an için beta programına kayıtlı kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Bu sızıntı sonrası Apple’ın 13 Aralık tarihine kadar iOS 13.3’ü yayınlayacağı görülüyor. Tahminler ise teknoloji devinin 11 Aralık’ta yeni güncellemesini kullanıcılara dağıtacağı yönünde.

Yeni güncellemede Memoji’lerin devre dışı bırakılması ve iletişim sınırlaması başta olmak üzere pek çok yeni özelliğin kullanıcılara sunulması bekleniyor. Apple bir yandan da şimdiden iOS 14’ün çalışmalarına başlamış durumda. Şirket 2020 yılının Eylül ayında yeni iPhone modelleri ile iOS 14’ü de tanıtmaya hazırlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum