Yatırım yapmaya başla!

Apple Sorunları Gidermesi Beklenen iOS 13.1 için Tarih ve Saat Açıklaması Yaptı

Apple’ın iOS 13’te ortaya çıkan teknik sorunları gidermesi beklenen iOS 13.1 güncellemesinin yayınlanacağı tarih ve saat bilgisi paylaşıldı.
Apple Sorunları Gidermesi Beklenen iOS 13.1 için Tarih ve Saat Açıklaması Yaptı

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte yeni ürün ve servislerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtımın odak noktasında hiç kuşkusuz iPhone 11 modelleri vardı. iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modellerini görücüye çıkaran şirket, işletim sistemleri iOS 13 ve iPadOS 13’ü resmi olarak tanıtmıştı. Düzenlenen tanıtımdan kısa bir süre sonra iOS 13 kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. İşletim sistemi milyonlarca kullanıcı tarafından indirilmeye başlandı.

Konuyla ilgili araştırmalar yapan uzmanlar ise iOS 13’ün hatalar ile dolu olduğunu söyledi. Hatta henüz yeni iOS sürümünü yüklememelerini ve iOS 13.1’i beklemelerini önerdiler. ABD Savunma Bakanlığı’nın çalışanlara yeni iOS sürümünü yüklememeleri yönünde talimat verdiği biliniyor. Apple ise ortaya çıkan hataları kabul ediyor ve kısa süre içerisinde yeni güncellemesini yayınlıyor. Şirket ilk olarak iOS 13.1’i 30 Eylül tarihinde yayınlayacağını duyurmuştu.

Bu kadar kısa sürede yayınlanacak bir güncelleme Apple tarihinde bir ilk olarak dikkat çekiyor. Ancak iOS 13’te ortaya çıkan sorunlar nedeniyle teknoloji devi tarihi daha da öne çekti. iOS 13.1’in tarih ve yayınlanacağı saat belli oldu.

iOS 13.1’in Tarih ve Saati Açıklandı

iOS 13.1’in Tarih ve Saati Açıklandı

Apple, iOS 13’te yer alan hataları gideren ve iyileştirmeler içeren iOS 13.1 güncellemesini yayınlayacağı tarih ve saati duyurdu. Teknoloji devi açıklamasında iOS 13’teki sorunların varlığını kabul ediyor ve yeni güncelleme ile bunların giderileceğini belirtiyor. iOS 13.1’in yayınlanma tarihinin 30 Eylül’den 24 Eylül’e çekilmiş olması kullanıcıların kafasında soru işaretleri yaratmıştı.

Teknoloji devi 120 bölgede yeni güncellemesini yarın dağıtmaya başlayacak. Türkiye’deki kullanıcılar iOS13.1’i iOS 13’te olduğu gibi 24 Eylül akşamı saat 20:00 itibariyle yükleyebilecek. Apple’ın ilk olarak 120 bölgeye yayınlayacağı yeni işletim sistemi Çarşamba günü kalan 23 bölgede dağıtılacak.

Güncellemeyi Alacak Cihazlar

Güncellemeyi Alacak Cihazlar

Apple’ın yarın akşam dağıtımına başlayacağı iOS 13.1 işletim sistemini alcak iPhone modelleri ise şu şekilde: iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone SE. iPhone 6 ve daha eski modeller iOS 13’te olduğu gibi iOS 13.1 güncellemesini de alamayacak. Apple yeni işletim sisteminde kullanıcılar tarafından bu kadar hataya rastlanması aslında beklenen bir durum değildi.

Şirketin güncelleme tarihini olabildiğince öne çekmesi durumun ciddiyetini ortaya koyuyor. iOS 13.1’yin yayınlanması ile beraber kısa süre içerisinde bir sonraki güncelleme olan iOs 13.2’nin beta sürümünün de yayınlanması bekleniyor. Güncelleme ile beraber iPhone’larda yaşanan teknik sorunların düzeltilip düzeltilmemiş olduğunu önümüzdeki günlerde görme fırsatı bulacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum