Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Son Mobil İşletim Sistemi iOS 12 Kullanım Oranı Yüzde 80’i Geçti

Teknoloji devi Apple’ın en son geliştirdiği mobil işletim sistemi iOS 12’nin kullanım oranı yüzde 80’i geçti.
Apple’ın Son Mobil İşletim Sistemi iOS 12 Kullanım Oranı Yüzde 80’i Geçti

Apple’ın iPhone ve iPad cihazlar için geliştirdiği iOS işletim sistemleri, çıktığı günden itibaren kısa süre içerisinde büyük kitlelere ulaşmayı başarıyor. Aynı başarının rakibi olan Android’de olduğundan söz etmek çok zor. Bilindiği üzere Apple, kendi ürettiği cihazların işletim sistemini kendisi geliştirdiği için sürüm sayısı daha az oluyor ve yaygınlaştırması daha kolay oluyor.

Android ekosisteminde her bir akıllı telefon üreticisinin mobil işletim sistemlerini kendisine göre uyarladığından güncel sürümlerin yayılması epey zaman alıyor. Google’ın son olarak tanıttığı Android 9.0 Pie halen pek çok yeni akıllı telefonda kullanılabilir durumda değil. Ancak Apple’ın son olarak geliştirdiği mobil işletim sistemi iOS 12, çıkalı kısa bir süre olmasına rağmen büyük kitlelere ulaşmayı başardı.

iOS 12 Rekora Koşuyor

iOS 12 Rekora Koşuyor

Apple’ın her yıl yeni iPhone modelleri ile beraber tanıttığı iOS işletim sistemleri kısa sürede hızla yayılmayı başarıyor. En son mobil işletim sistemi olan iOS 12’den gelen bilgiler, yüzde 80 oranında başarı sağlandığını gösteriyor. Apple’ın paylaştığı güncel veriler ışığında iOS 12’nin kullanım oranı yüzde 80’i bulduğu ortaya çıktı. iOS 12 çıktığı dönemden sadece 1 ay sonra yüzde 50 gibi önemli bir kullanım oranına ulaşmıştı.

Geçtiğimiz Aralık ayında iOS 12’yi tüm cihazların yüzde 70’ine ulaştırdığını açıklayan Apple, aradan 2 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen bu sayıyı yüzde 80’e çıkardı. Yeni verilere göre her 5 iOS cihazından 4’ünde iOS 12 yüklü olduğunu söyleyebiliriz. Bir önceki işletim sistemi iOS 11 ise yüzde 12’lik bir kullanıcı kitlesi tarafından halen kullanılırken, kalan yüzde 5’lik kısımda ise daha eski iOS sürümlerinin yüklü olduğu açıklandı.

Şirket iOS 12’yi hızla yaygınlaştırırken bir yandan da iOS 13 üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirketin bu yıl düzenlenecek olan WWDC 2019 konferansında iOS 13’ün ön tanıtımını yapması bekleniyor. iOS’un en yeni sürümünü geliştiricilere sunacak Apple’ın yeni işletim sisteminde karanlık mod gibi yenilikleri getirmesi bekleniyor. Ayrıca yeni işletim sisteminde iPhone ve iPad modellerine yönelik iyileştirmeler olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum