Yatırım yapmaya başla!

Apple Kullanıcılarının iOS 12’ye İlgisi Beklenenin Çok Altında!

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından tanıtımı gerçekleştirilen iOS 12’nin, geçen zaman içerisindeki kullanım oranı, teknoloji devini hayal kırıklığına uğrattı.
Apple Kullanıcılarının iOS 12’ye İlgisi Beklenenin Çok Altında!

Teknoloji devi Apple, 17 Eylül tarihinde iPhone, iPad ve iPod cihazları için son sürüm iOS 12’yi kullanıcılara sunmuştu. Bilindiği üzere Apple’ın her yıl çıkardığı işletim sistemleri, milyonlarca kullanıcısı tarafından merak dolu bekleyişe sahne olmakta. Kendi cihazlarına kendi yazılım desteğini veren şirket, yüksek kullanım oranlarına ulaşabiliyor.

Ancak son olarak kullanıma sunulan iOS 12, Apple kullanıcıları tarafından beklenen ilgiyi görmüşe benzemiyor. Veri analitiği kuruluşu Mixpanel, geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 12’nin, geride bıraktığı 10 günlük kullanım kullanım istatistiklerini yayınladı. Ortaya çıkan rakamlar Apple’ın keyfini yeterince kaçıracak türden.

Apple’da iOS 12 Hayal Kırıklığı Yarattı

Apple’da iOS 12 Hayal Kırıklığı Yarattı

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 12’nin çıkalı kısa bir süre olmasına rağmen, kullanım oranları açıklandı. Her ne kadar işletim sistemi yeni yayınlanmış olsa da, daha önceki sürümlere göre çok daha düşük kullanım oranına ulaşıldığı görülüyor. Mixpanel, bugüne kadar yaptığı tüm araştırmaları, iOS işletim sistemlerinin 10 günlük performansı üzerinden sınıflandırıyor.

2013 yılından beri her yıl yapılan çalışmalar sonucu, iOS 12’nin pek çok yeni özelliğine rağmen Apple kullanıcılarının ilgisiz olduğu gözlerden kaçmadı. Rakamlar kullanıcıların yüzde 20’lik kesiminin yeni işletim sistemine geçiş yaptığını ortaya koyuyor. Ortaya çıkan veriler iOS 12’nin, iOS 7’den beri en düşük geçiş oranına sahip olduğunu gösteriyor.

iOS 7 Diğer Sürümleri Geride Bıraktı

iOS 7 Diğer Sürümleri Geride Bıraktı

Bir önceki sürüm iOS 11, uyumlu olduğu Apple cihazlar arasında yüzde 20.7’ye varan geçiş oranına ulaşmıştı. Ancak bu alanda rekor halen iOS 7’nin elinde bulunuyor. 2013 yılından beri yapılan çalışmalar sonucu, tüm sürümler arasında en hızlı geçiş oranına ulaşan iOS 7, ilk 10 gün içerisinde yüzde 63.4’lük bir başarıya ulaşmıştı.

Liderliği elinde bulunduran iOS 7’nin ardından ise yüzde 48.1 ile 2015 yılında yayınlanmış iOS 9 dikkat çekiyor. iOS 12 her ne kadar Apple ekosistemi içerisinde düşük bir geçiş oranına sahip olsa da, rakibi Android’e göre çok daha üstün olduğu görülüyor.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Raporda Android Oreo, Android 8.0 ve 8.1 sürümleri 12 Eylül tarihi itibari ile sadece yüzde 14.6’lık bir kullanım oranına ulaştığı belirtildi. Her ne kadar ilk 10 günlük karnesi ile iOS 12 hayal kırıklığı yaratmış olsa da, önümüzdeki dönem içerisinde daha fazla kullanım oranına ulaşması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum