Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın İnternet Tarayıcısı Safari Reklamları Engelleyecek

Apple’ın popüler web tarayıcısı Safari’ye yeni bir reklam engelleme özelliği geleceği belirtildi.
Apple’ın İnternet Tarayıcısı Safari Reklamları Engelleyecek

İnternet sayfalarında kullanıcıların ağırlıklı olarak şikayet ettiği konuların başında reklam gösterimleri geliyor. Özellikle bazı web siteleri bunu o kadar çok abartıyor ki, sayfada içerikten fazla reklam gösterimine yer veriyorlar. Bu durum haliyle kullanıcı tarafında memnuniyetsizliğe neden oluyor.

Son dönemde internet tarayıcılarının bu tarz reklamlara karşı çeşitli önlemler geliştirdiği biliniyor. Son olarak Apple’ın da bu reklamlara karşı harekete geçtiği ortaya çıktı. Apple bilindiği üzere kendi işletim sistemlerinde bizzat geliştirmiş olduğu Safari tarayıcısını kullanıma sunuyor. Gelen son haberler Safari’nin reklam gösterimlerine karşı yaptırım uygulayacağı yönünde.

Safari’den Reklam Gösterimine Çözüm

Safari’den Reklam Gösterimine Çözüm

İnternette faaliyet gösteren web siteleri için reklam gösterimleri en büyük gelir kaynaklarından biri olmakta. Ancak bazı internet sayfaları daha fazla gelir elde etmek adına reklam gösterimlerini normalden çok daha fazla artırıyor. Bu durum kullanıcı deneyimini fazlasıyla olumsuz etkiliyor.

Apple’ın web tarayıcısı Safari’nin geliştirici ekibi bu durumun önüne geçmeye hazırlanıyor. Geliştiriciler özellikle sayfada içerikten fazla reklam gösterimi yapan web sitelerinin bu durumdan doğrudan etkileneceğini belirtiyor. JavaScript tabanlı bir çözüm geliştirecek olan Safari ekibi, reklam sayısını denetleyecek ve gerekirse bunu sınırlandıracak yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Yeni sistem sayesinde bir web sayfasında içerikten fazla reklam gösterimi yapılırsa Safari bunu tespit edecek ve otomatik olarak reklam gösterimi engelleyecek.

Apple kullanıcılarının yoğun olarak kullandığı Safar, dünya genelinde Chrome’un ardından yüzde 14’lük bir pazar payına sahip. Google’ın popüler tarayıcısı Chrome’un % 63.3’lük bir paya sahip olduğu biliniyor. Dolayısıyla Safari’nin hayata geçireceği bu sistem, yayın yapan web sitelerini doğrudan etkileyecektir. Geliştirilecek olan sistemin Safari kullanıcılarını memnun edeceği şüphesiz. Web sitesi geliştiricilerinin bu durma karşı ne yapacağı ise merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum