Yatırım yapmaya başla!

Apple Haritalar Uygulaması Kullanıcılarına Para Kazandıracak!

Genellikle hatalarıyla eleştirilerin odak noktası haline gelen Apple Haritalar uygulaması, düzeltme gönderen kullanıcılarına para ödeyecek! Nasıl mı? İşte detaylar;
Apple Haritalar Uygulaması Kullanıcılarına Para Kazandıracak!

Son 10 yıldır hayatımızın içerisinde olan ve elimizden düşürmediğimiz birçok akıllı telefon modeliyle zirvenin gediklisi haline gelen Apple, yine farklı bir projeye imza atıyor. Son dönemde FBI ile başı derde giren ve rekor vergi borçlarıyla gündeme gelen Apple, binlerce lira ödenerek satın alınan iPhone modellerinin bünyesinde barındırdığı Apple Haritalar uygulamasıyla da bir türlü kullanıcılarını memnun edememişti.

Halihazırda iPhone’ların en ucuz ve en pahalı satıldığı ülkeler arasında, pahalılıkta zirvede yer alan Türkiye’de ortalama olarak 1.200 dolara satılan bu cihazların bütünüyle sorunsuz çalışması gerekiyordu. Neyse ki Apple şirketi duruma el koydu ve Haritalar uygulamasını tamamıyla düzeltti. Ancak diğer güçlü şirketlerle arasında olan rekabet, Apple’ı yeni bir çözüm arayışına itti. Şirket çözüm olarak; Apple Haritalar kullanıcılarına düzeltme gönderimi başına para ödeneceğini bildirdi.

Apple Haritalar Kullanıcılarına Düzeltme Başına 54 Cent Kazandıracak!

Apple Haritalar Kullanıcılarına Düzeltme Başına 54 Cent Kazandıracak!2012 yılında yayınlanan Apple Haritalar uygulaması, piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren kullanıcılara yeterli gelmemiş ve hatalarıyla hem şirketi hem de kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıştı. Hatta Apple, yaşanılan bu sorun için kullanıcılardan özür bile dilemişti.

Fakat artık o günler Apple için geride kaldı. 5 yıllık bir süreç içerisinde yenilenen ve başarılı bir uygulama haline gelen Apple Haritalar, büyük rakiplerin uygulamalarıyla baş edecek duruma geldi. Harita servisini daha da geliştirip, dünyanın en iyi harita uygulaması yapmaya çalışan Apple ise yeni bir çözüm ortaya çıkardı.

Apple Haritalar Uygulaması 54 Cent KazandıracakArtık trafik ve toplu taşıma bilgileri de sunmaya başlayan Apple Haritalar’ın daha da gelişebilmesi ve hataların bütünüyle çözüme ulaşabilmesi için “TryRating” adında bir programın başlatılacağının haberleri gelmeye başladı. Bu program dahilinde Apple Haritalar kullanıcıları, her güncellemede beliren hataları düzelttikleri takdirde 54 Cent kazanacaklar.

Böylece hem servisteki verilerini doğrulayan ya da geliştiren kullanıcılar para kazanacak hem de bu sayede uygulama üzerinde günde 600 düzeltme yapılmış olacak. Elbette ki Apple’ın bu uygulamayı başlatmasının altında, piyasada yer alan güçlü şirketlere ait harita servisleriyle olan rekabet yatıyor.

Apple’ın Haritalar için Çözümü Kullanıcıları Ekosistemde Tutacak!

Apple'ın Haritalar için Çözümü Kullanıcıları Ekosistemde Tutacak!Kullanıcılarına Apple Haritalar uygulaması için para ödeyeceği belirtilen Apple, Google ve Yandex gibi rakiplerini de harita servisi konusunda geride bırakacak. Kullanıcıların düzeltmeleri sayesinde doğru bilgiler ve yönlendirmeler yaparak, yerini sağlamlaştırmayı hedefleyen Apple, uygulama ve cihaz ekosistemiyle kusursuz bir deneyim sunarak, kullanıcılarını bünyesinde tutmayı hedefliyor.

Benzer Çalışmalar Daha Önce Yapılmıştı

Benzer Çalışmalar Daha Önce YapılmıştıElbette ki Apple’ın 2017 yılı içerisinde başlatacağı söylenen bu program yeni değil. Daha önce bu projeye benzer bir çalışma yürüten Amazon şirketi de Mechanical Turk adında bir program başlatmıştı. Veri aramalarını ve makine öğrenimini geliştirmek için ufak görevleri karşılayan bireylere paralar ödeyen Amazon başarıya ulaşmış gibi görünüyor.

2016 yılından itibaren üzerinde çeşitli testler yapıldığı belirtilen TryRating uygulamasının aslında tam olarak 2017 Haziran sonunda başlatılması bekleniyor. Peki, sizce Apple bu proje sayesinde Haritalar uygulamasını benzersiz kılabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum