Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Komik Harf Hatası: Afyon Ayfon Oldu!

Teknoloji devi Apple, yapılabilecek en komik hatalardan birini yaptı ve ülke gündemine oturdu. İşte yüzünüzü güldürecek haberin detayları;
Apple’ın Komik Harf Hatası: Afyon Ayfon Oldu!

Apple’ın Google Maps’e rakip olarak geliştirdiği Apple Maps, ülkemizde hiç olmadığı kadar çok konuşuldu. Peki, bunun nedeni uygulamanın üstün özellikleri olmasından mı kaynaklandı?

İşin komik tarafı, bu sorunun cevabının uygulamanın popülerliğinin Apple Maps’te yapılan bir hatadan kaynaklanıyor olması. Zira geçtiğimiz günlerde “teknoloji devleri 50 yıl içinde yok olacak” iddialarıyla gündeme gelen Apple, haritasında Afyonkarahisar yerine Ayfonkarahisar yazdı. Ve bu hata yerine cuk oturdu!

Türkiye’de en çok satan telefonlar arasında yer alan iPhone’lar, yeni modelleriyle aylardır manşetlerden inmiyor.

 Apple, haritasında Afyonkarahisar yerine Ayfonkarahisar yazdı.Neticede; iPhone 8 ve 8 Plus’ın Türkiye fiyatları dudak uçuklatsa da kullanıcıların Apple’a seve seve binlerce liralık ödemeler yaptığını hepimiz biliyoruz. Ve bu durumun önüne ne tüm dünyanın dikkatini çeken iPhone 8 Plus bataryalarındaki sorun ne de yüz tanıma testi ile ilgili problemler geçebildi.

Duydunuz mu bilemiyorum ama bazı sitelerin yaptığı iPhone yüz tanıma testlerinde öve öve bitirilemeyen Apple sistemi, sınıfta kaldı.

Apple Maps'te yapılan büyük hataÇünkü teknoloji devinin yüz tanıma sistemi, ikizlerin yüzlerini ayırt edemedi. Yani Apple’ın parmak izinden bile daha güçlü olduğunu söylediği Face ID, iddia edildiği kadar kusursuz çıkmadı. Her neyse, gelelim gündemdeki komik Apple hatasına!

Apple’ın 2012 yılında piyasaya sürdüğü ve Google Maps’a rakip olarak geliştirdiği haritalama hizmetinde büyük bir hata yapıldı.

Hataya sosyal medya kullanıcılarından gelen tepkilerDün pek çok iPhone kullanıcısının gözüne çarpan bu hata, Afyonkarahisar yerine Ayfonkarahisar yazılmasıyla yapıldı. Sosyal medyada yankı uyandıran Ayfonkarahisar hatası, yalnızca kullanıcıların değil haberi okuyanların da yüzünü güldürmesine neden oldu.

Neticede; bu gerçek, yazım hatalarının bir tek ülkemizdeki insanlar ya da kurumlar tarafından değil, dünyanın en değerli hisselerine sahip bir teknoloji devi olan Apple tarafından bile yapılabileceğini gösterdi. İşte Apple’ın Türkiye haritasındaki yazım yanlışına sosyal medyadan gelen bazı yorumlar;

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum