Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Harita Uygulaması Yol Tarif Etmekten Fazlasını Yapacak

Apple harita uygulaması için kullanıcılara tavsiyeler vereceği bir özellik üzerinde çalışıyor.
Apple’ın Harita Uygulaması Yol Tarif Etmekten Fazlasını Yapacak

ABD merkezli teknoloji devi başta iPhone modelleri olmak üzere pek çok ürün ve servis ile milyonlarca kullanıcıya hizmet sağlıyor. Şirket ürünlerini kullananlar için farklı dijital hizmetler geliştirmeye devam ediyor. Bu hizmetlerden birisi ise harita uygulaması olmakta. Günümüzde mobil uygulamalar arasında harita yazılımlarının kullanım oranı her geçen gün daha da artıyor. Google, Yandex ve Apple harita uygulamaları ile milyonlarca kişiye navigasyon desteği sağlıyor.

Apple ürünlerinde ön yüklü olarak sunduğu harita uygulamasını yeni özellikler ile donatmaya devam ediyor. Google ile bu alanda rekabet etmek isteyen teknoloji devi, eksiklerini kapatarak kullanıcıların ilgisini toplamayı amaçlıyor. Gelen son haber Apple’ın harita uygulamasına kullanıcılara rehberlik hizmeti vermesini sağlayacak özelliğin yolda olduğunu gösteriyor.

Harita Uygulaması Tavsiye Verecek

Harita Uygulaması Tavsiye Verecek

Günümüzde harita uygulamaları sürekli yeni özellikler ile donatılıyor. Kullanıcılar yol tarifi ve navigasyon hizmeti almak için bu uygulamalara başvuruyor. Ancak geliştiriciler bununla da sınırlı kalmıyor ve farklı özellikler getirerek daha üst düzey bir deneyim sunuyor. Apple’ın harita uygulaması artık navigasyon hizmetinin yanı sıra kullanıcılara rehberlik edecek ve tavsiyelerde bulunacak. Bu tavsiyelerde gezilecek yerler hakkında öneriler harita uygulamasında yer alacak.

Apple harita uygulamasını sadece yol tarifi yapmaktan öte bir noktaya taşımak istiyor. Daha önce sokak görünümleri ve kamera ile yol tarifi gibi hizmetleri getiren Apple, rakibi Google Haritalar’dan daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Yine de kullanım oranı olarak ve geri dönüş olarak Google Haritalar’ın halen bu konuda Apple’a göre epey önde olduğunu söyleyebiliriz. Teknoloji devinin test etmekte olduğu tavsiye özelliğini önümüzdeki günlerde yayınlaması bekleniyor.

iPhone Parça Stokları Azalıyor

iPhone Parça Stokları Azalıyor

Bu arada Apple, iPhone stoklarına dair tedirgin eden bir haberle gündeme geldi. iPhone’larda donanımsal anlamda sorun yaşayan kullanıcılar için Apple’ın servis hizmetinde sorun yaşandığı belirtiliyor. Çin’i etkisi altına alan Corona virüsü Apple’ın üretim süreçlerini olumsuz etkilemiş durumda. Dolayısıyla kullanıcılara yedek parça hizmeti vermekte sıkıntılar yaşandığı gelen bilgiler arasında. Raporlara göre Apple kullanıcılara parça değişimine dair ürün tedarikinde sorunlar olduğunu belirtiyor.

Yetkililer iPhone değişimlerinde ise kullanıcılardan dört hafta süre istendiğini belirtiyor. Şirket daha önce iPhone tedarikinde bazı sıkıntılar olabileceğine dair uyarılarda bulunmuştu. iPhone’larının garanti süresi dolmak üzere olan kullanıcılar için bu durum risk oluşturuyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir rapor iPhone’ların kameraları için kullanılan lenslerin tükenme noktasına geldiğini göstermişti.

Teknoloji devi Corona virüsü nedeniyle Çin’deki mağaza ve ofislerini bir süredir kapalı tutuyor. Geçtiğimiz günlerde şirket mağazalarını yeniden açmaya başladığını açıklamıştı. Uzmanlar iPhone’ların yedek parça tedarik sorununun birkaç hafta daha devam edebileceğine dikkat çekiyor.

Corona virüsü ülkedeki tüm alanları olduğu gibi Apple’ı da fazlasıyla etkiliyor. Dünya genelinde salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 3 bini geçti. Hastalığa yakalanan kişi sayısının ise 90 bini geçtiği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum